1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. محصولات بهمن در 1402؛ از دیگنیتی دریم تا فیدلیتی پرستیژ

محصولات بهمن در 1402؛ از دیگنیتی دریم تا فیدلیتی پرستیژ

25 اسفند 1401
  • 1
مدیران گروه بهمن روز 4 شنیه گذشته در یک نشست خبری مفصل به تشریح دستاورد های این گروه در سال 1401 و همچنین برنامه های شرکت های مختلف گروه برای سال آینده پرداختند.
 
محمد ضرابيان مدير عامل بهمن موتور در ابتدای سخنان خود با اشاره به افزایش 135 درصدی فروش و تولید در سال 1401؛ از برنامه ریزی ها برای عرضه 2 محصول جدید فیدلیتی پرستیژ و خودروی XB1 (دیگنیتی دریم) در سال 1402 خبر داد، وی فیدلیتی پرستیژ را محصول محوری بهمن موتور در 1402 دانست و اعلام کرد برنامه ریزی شده تا با دالی سازی 40 درصدی، تولید این محصول در سال 1402 با تیراژ 100 دستگاه در روز انجام شود و هدف گذاری بهمن موتور نیز تولید 57 هزار دستگاه خودرو در سال 1402 است.
همچنين در بخش واردات يا خودروهای CBU نیز قصد گروه بهمن، عرضه ١٢ تا ١٥ هزار دستگاه خودرو است. 
02.webp
 
در ادامه نشست روز چهارشنبه، علی پور ابراهیم هضو هیئت مدیره گروه بهمن به خرید زمین 120 هکتاری جدید با هدف راه اندازی سایت دوم کارخانه بهمن موتور اشاره کرد و گفت برنامه 5 ساله گروه، رسیدن به تولید 260 هزار دستگاه محصول در سال است؛ مرکز تحقیقات بهمن موتور نیز با هدف طراحی و توسعه محصولات داخلی تا 1.5 سال آینده افتتاح خواهد شد؛ با این اتفاق نیز 7500 فضای مهندسی به گروه بهمن افزوده خواهد شد.
وی در خصوص دیگر اهداف توسعه‌ای این شرکت گفت: خطوط بدنه گسترش يافته با افزوده شدن دو سالن بدنه 12 هزار متری در سال 1402، بدنه فيدليتي به طور كامل در ايران توليد مي‌‎شود. 
همچنین گروه بهمن به منظور افزایش رضایت مشتریان در بخش خرید، قصد اختصاص فضایی 5 هکتاری به عنوان تست سنتر محصولات خود را دارد تا خریداران به صورت عملی بتوانند خودرو مورد نظرخود را بررسی کنند؛ دیگر فضای جدیدی که بهمن موتور در سال 1402 در اختیار میگیرد نیز فضایی 4.5 هکتاری است که به منظور مرکز خدمات رسانی و PDi و تحویل خودروهای وارداتی گروه در نظر گرفته شده است.
06.webp
حسین خضری مدیرعامل بهمن دیزل نیز در این نشست از توسعه ضای تولید بهمن دیزل از 8 به 32 هکتار خبر داد و افزود: با این توسعه ها، نیروی کار بهمن دیزل از 600 نفر به 2000 نفر رسیده است، اخیرا نیز با راه اندازی خط تولید جدید ام پاور، ظرفیت تولید این کامیون به 20 دستگاه در روز رسیده!
خزری همچنین اعلام کرد بهمن دیزل در حال راه اندازی فضایی 4 هکتاری در جاده مخصوص است تا به سایت مرکزی این شرکت برای خدمات رسانی به محصولات فعالیت کند.
خزری در ادامه افزود این شرکت در سال 1401 14 هزار دستگاه وانت کارا و کاپرا نیز تولید کرده و به رغم همه تحريم‌ها و سختي‌ها تولید خودروهای تجاری و سنگین نیز به بيش از ٥ هزار و ٣٠٠ دستگاه رسیده تا بيش از ١٢٠ درصد رشد نسبت به سال گذشته ثبت شود و با توجه به نياز بازار در سال بعد نیز٦٠ درصد افزايش توليد برنامه ریزی شده.
11.webp

سال 1402 سبد محصولات تجاری متنوع می‌شود

کامیونت فورس 3.5 تن، کشنده‌ای با قدرت 560 اسب بخار و امپاور BD300  با توانایی بار 19 تن محصولاتی است که سال 1402 وارد بازار تجاری می‌شود. این خبر را حسین خضری مدیرعامل بهمن دیزل اعلام کرد.
حسین خضری در همین رابطه می‌گوید: این کامیون تحولی در حوزه تجاری خواهد بود و بهمن دیزل توانست بعد از 50 سال، کامیون مدرن و مطابق با اخرین استانداردهای روز دنیا را به تجاری سواران معرفی کند.
ابراهیم افشار در همین رابطه با اعلام خبر تولید اتوبوس 18 متری و اتوبوس 9 متری (مینی باس) در سال 1402 گفت. وی می‌گوید این تولیدات در شرکت اسنا اتفاق می‌افتد و این شرکت می‌تواند در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شهرداری‌ها را یاری دهد. وی تولید اسنا را 130 دستگاه در سال 1401 اعلام کرد و نوید داد این میزان تولید تا دو برابر در سال جدید افزایش خواهد یافت.
رقابت با محصولات درجه یک اروپایی از اهداف شرکت سیبا در سال 1402 است. ابراهیم افشار در همین رابطه و با تاکید بر اینکه سبد محصولات تجاری بهمن متنوع می‌شود، می‌گوید: شرکت سیبا موتور در سال جدید FAW560  را به بازار معرفی خواهد کرد. وی یادآور می‌شود که شرکت سیبا محصول دیگری را نیز به بازار معرفی خواهد کرد. افشار اعلام جزئیات بیشتر از این محصول را به آینده نزدیک موکول کرد.
در همین رابطه حسين خضري مديرعامل بهمن ديزل در همین رابطه می‌گوید: كاميون BD300 محصولي است كه در جايگزيني خودروهاي فرسوده مي تواند بسيار تاثير بخش باشد. 
03.webp

نسخه جدید فیدلیتی سال 1402 به بازار می‌آید

پارسا نوري معاون مهندسي بهمن موتور این خبر را تایید کرد که خودروی XB1 سال 1402 وارد بازار می‌شود. این خودرو  طراحی سال 2023 است. نوری در همین رابطه می‌گوید: خودروي XB1 هم در سال بعد به خانواده فيليتي اضافه خواهد شد. وی ضمن ابراز امیدواری از استقبال بازار این خودرو، به تجربه موفق دیگنیتی پرستیژ اشاره کرد و می‌گوید: ديگنيتي پرستيژ توانست جاي خالي خودرويي در اين بخش را با توجه به توانمندي‌هاي خود پر كند. نوري ادامه می‌دهد: بهمن موتور در تلاش است در دو خانواده فيليتي و ديگنيتي خودروي هيبريد محصولی را داشته باشد.
نشست خبری روه خودروسازي بهمن با موضوع دستاوردهاي اين خودروساز در سال ١٤٠١  روز 24 اسفند در محل بهمن موتور با حضور مدیران این مجموع برگزار شد. در این نشست خبری محمد ضرابیان مدیرعامل بهمن موتور، حسین خضری مدیر عامل بهمن دیزل، پارسا نوری معاون مهندسي بهمن موتور، علی پور ابراهیم رئیس هیات مدیره شرکت بهمن موتور و ابراهیم افشار به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.
منبع car.ir


نظرات

  • بهرام زند بهرام زند (12 فروردین 1402 ساعت 11:02)

    مملکت به چه روزی افتاده این دلقکا واسه ما خط مونتاژ محصول آشغال چینی راه بندازن به قیمت جنس آمریکایی. ماشینایی که هنوز حتی تست ایمنیشون معلوم نیست.