1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اطلاعیه
  4. هشدار هلال احمر به مسافران نوروزی

هشدار هلال احمر به مسافران نوروزی

5 فروردین 1402
  • 0

با پایان یافتن دور اول مسافرت های نوروزی، جمعیت هلال احمر در اطلاعیه ای از طرف ستاد خدمات نوروزی توصیه هایی به مسافرین برای بازگشت انجام داد.

اطلاعیه شماره 4 ستاد خدمات نوروزی هلال احمر به شرح زیر است: طبق آخرین گزارش‌ها، وضعیت امداد و نجات مسافران در سطح جاده‌های کشور در 8 روز ابتدایی طرح امدادونجات نوروزی، حدود 26 هزار نفر از خدمات امدادی هلال‌احمر در حوادث مختلف که بیشترین آنها تصادفات جاده‌ای بوده، استفاده کرده اند و 1500 مسافر در حوادث ترافیکی و شرایط جوی ناپایدار اسکان اضطراری یافته‌اند. 8 هزار و 876 درمان در محل حادثه به مسافران و آسیب‌دیدگان در حوادث ارائه شده و رهاسازی 183 مصدوم سوانج جاده ای ازجمله اقدامات امداگران هلال‌احمر تاکنون بوده است.

در بخش دیگر این اطلاعیه آمده است: امداگران هلال احمر تاکنون 800 مورد عملیات امداد و نجات مسافران را در سطح جاده‌های کشور و برای کمک به مسافران نوروزی انجام داده اند.

همچنین در این اطلاعیه آورده شده است: تعداد 13 هزار و 793 تن با مراجعه حضوری به مراکز درمانی هلال احمر از خدمات امداد و درمان هلال احمر در ایام نوروز استفاده کرده اند.

4. 69 هزار امدادگر، جوان و داوطلب هلال احمر در 2 هزار پایگاه و پست امدادی و بشردوستانه تاکنون بیش از 600 هزار نفر/خدمت امدادی و بشردوستانه به مسافران نوروزی ارائه نموده اند.

همچنین در هشدار جدی این اطلاعیه آورده شده‌است با توجه به پایان دور اول سفرهای نوروزی و موج بازگشت مسافران، توصیه‌های ایمنی زیر را برای حفظ جان خود و خانواده‌تان رعایت کنید: زمان سفر را طوری تنظیم‌ کنید که به ساعات پرترافیک در ورودی شهرها برنخورید.
همچنین برای سریعتر رسیدن به مقصد، راهها و یا جاده‌های فرعی را انتخاب نکنید و شرایط آب و هوای مسیر را بررسی کنید و حتما لباس گرم، زنجیر چرخ و کیف شرایط اضطرار به همراه مقداری مواد غذایی برای 72 ساعت همراه داشته باشید. درصورت احساس خستگی و خواب آلودگی حتما استراحت نمایید. قانون هر دو ساعت رانندگی، یک ربع استراحت را فراموش نکنید.

مراقبت و پیشگیری و رعایت قوانین مانع از وقوع هرگونه حادثه است و بی توجهی به آن ممکن است شما را در دام و قربانی حادثه قرار دهد.

در هرجای ایران که هستید امدادگران هلال احمردرصورت نیاز به امداد ونجات در حوادث درکوتاه ترین زمان ممکن درکنار شما خواهد بود.
جمعیت هلال احمر با شماره تلفن امدادی 112 به صورت 24 ساعته، آماده پاسخگویی به مردم و امداد و نجات افراد حادثه دیده استنظرات