1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. نوبت دهی خودرو های ویرایشی سامانه یکپارچه مشخص شد

نوبت دهی خودرو های ویرایشی سامانه یکپارچه مشخص شد

19 اردیبهشت 1402
  • 0

پس از اینکه متقاضیان با نوبت تحویل خودرو در سال ۱۴۰۳ برای تغییر نوع خودروی انتخابی خود اقدام کردند تا بتوانند خودروی خود را در سال جاری تحویل بگیرند و شش روز برای این امر (تا ۱۰ اردیبهشت ماه) فرصت داشتند، اعلام شده است که نوبت‌بندی‌های جدید در دسترس قرار گرفته‌اند و مشتریان می‌توانند از طریق سامانه یکپارچه تخصیص خودروها، از نوبت جدید خود مطلع شوند.

پس از تعیین نوبت (اولویت) تحویل خودروهای ثبت‌نام شده در نخستین طرح یکپارچه فروش خودروهای داخلی، نوبت تخصیص و تحویل برای حدود 50 محصول مختلف، از جمله پنج محصول پرطرفدار با تیپ‌بندی‌های متفاوت، به سال 1403 موکول شد. این در حالی بود که ظرفیت برخی از محصولات در سال 1402 باقی ماند و برای برخی از خودروسازان دیگر، حتی ظرفیت فصل بهار 1402 برای برخی از محصولات تکمیل نشد. به همین دلیل، توزیع نوبت‌های جدید برای تحویل خودروها، به منظور بهره‌برداری بهینه از ظرفیت تولید، انجام شد.

براین اساس وزارت صنعت، معدن و تجارت تصمیم گرفت برای متقاضیانی که اولویت تحویل خودروی آن‌ها سال 1403 است، مهلتی در نظر بگیرد تا این متقاضیان نسبت به ویرایش درخواست خودرویی خود اقدام کنند و پنج اولویت از خودروهای کم تقاضاتر که نوبت تحویل در سال 1402 خواهند داشت را انتخاب کنند؛ بنابراین مشتریان با نوبت دریافت سال آینده از پنجم اردیبهشت تا 10 اردیبهشت فرصت داشتند برای تغییر نوع خودروی انتخابی خود اقدام کنند.

پس از پایان این مهلت ویرایش در روز یکشنبه هفته گذشته (10 اردیبهشت)، سایت سامانه بسته بود تا بر اساس اولویت تعیین شده توسط مشتریان، پالایش صورت گیرد و ترتیب (اولویت) دریافت خودرو در سال 1402 مشخص شود.

نتیجه این موضوع امروز (دوشنبه 18 اردیبهشت ماه) مشخص شده و بر این اساس افرادی که نوع خودروی خود را در زمان ویرایش تغییر دادند، اکنون می‌توانند از طریق سایت سامانه، از نوبت جدید خود برای دریافت خودروی انتخابی مطلع شوند.

یادآوری می‌شود که چنانچه متقاضی هیچ اولویتی را انتخاب نکرده باشد، همان انتخاب اولویت سال 1403 برای او ملاک خواهد بود و بر اساس آن خودروی خود را در سال آینده دریافت خواهد کرد.

از سوی دیگر با توجه به اعلام نوبت جدید متقاضیانی که نوع خودروی انتخابی خود را در فرصت ویرایش مربوط به مرحله اول فروش یکپارچه خودروها، تغییر دادند، امروز (دوشنبه) مشخص شده است، همچنان ابهاماتی در این زمینه وجود دارد، به طور مثال تغییر خودروی انتخابی تعدادی از مشتریان انجام نشده و همان نوبت‌های اولیه در سال 1403 برایشان ثبت شده است.نظرات