1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. امضای تفاهم نامه صادرات خودرو به عمان

امضای تفاهم نامه صادرات خودرو به عمان

9 خرداد 1402
 • 2

مقامات ایران و عمان یک تفاهم‌ نامه همکاری در زمینه صادرات خودرو از ایران به عمان و صادرات مجدد به سایر بازارهای ثالث را امضاء کردند.

سرپرست وزارت صمت، سیدمهدی نیازی، با وزیر بازرگانی، صنایع و توسعه سرمه‌گذاری سلطنت عمان دیدار کرد.

در حاشیه سفر پادشاه عمان به تهران، وزیر صمت ایران و وزیر بازرگانی عمان دیدار کردند. در این دیدار، دو طرف از تفاهمات پادشاه عمان و رئیس‌جمهوری اسلامی ایران ابراز خرسندی کردند و تاکید بر برنامه‌ ریزی جهت پیگیری این تفاهمات داشتند. همچنین، در خصوص برگزاری بیستمین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور در آینده حداکثر سه ماه آینده در ایران توافق شد.

در این دیدار، دو طرف بر تشکیل کمیته‌های فنی قبل از برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک و تلاش برای کاهش تعرفه‌های تجاری میان دو کشور و انتقال تجربیات در زمینه‌های مختلف و همچنین پیگیری توسعه زیرساخت‌های تجاری میان دو کشور ازجمله در زمینه حمل‌ونقل کالا تأکید کردند. همچنین، در حاشیه این دیدار، تفاهم‌نامه همکاری در زمینه صادرات خودرو از ایران به عمان و صادرات مجدد به سایر بازارهای ثالث میان مدیرعامل ایران‌خودرو و بخش خصوصی عمان به امضاء رسید.

منبع Car.ir


نظرات

 • Ali Ali (9 خرداد 1402 ساعت 12:17)

  فکر کنم بعد از یکسال که این ارابه‌های مرگ وارد عمان بشن و عمانی‌ها آمار مرگ و میر و نقص عضو رو شاهد باشن، عمان سفیرش رو از ایران فرا بخونه و چندین دهه رابطه رو به خاطر کشتار مردم عمان توسط ایران کات کنه!????

  محسن محسن (9 خرداد 1402 ساعت 13:43)

  قطعا مردم عمان از فرهنگ و درک بالاتری در امر رانندگی برخوردار هستن و با خودرویی هم تراز پراید ۱۶۰ تا تو جاده‌ی غیر استاندارد رانندگی نمیکنن که با کاردک جمشون کنی از کف آسفالت