1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. بنزین برای مسافرت هم سهمیه بندی می شود؟

بنزین برای مسافرت هم سهمیه بندی می شود؟

10 خرداد 1402
  • 1

یکی از اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد که او سهمیه‌بندی بنزین را قبول می‌کند، اما این روش بدون در نظر گرفتن باید ها برای او قابل قبول نیست.

قاسم ساعدی، با اشاره به اعلام مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفت درباره شارژ ۲۱۰ لیتری کارت‌های سوخت با سهمیه ۱۵۰ لیتر آزاد و ۶۰ لیتری سهمیه‌ ای، بیان کرد که او اطلاع دقیقی در این مورد ندارد و ممکن است هیات رئیسه کمیسیون انرژی در این باره اطلاعاتی داشته باشد. او افزود که این موضوع را در نشست امروزکمیسیون انرژی مطرح خواهد کرد و شرکت پالایش باید ضرورت سفرهای مردم به ویژه در ایام تابستان را در نظر بگیرد. اگر غیر از این سهمیه پیش‌بینی شده برای تامین سوخت مورد نیاز مردم برای سفر، برنامه‌ای دیگر در دستور کار است، باید به صورت شفاف به مردم اعلام شود.

وی اظهار کرد که در سهمیه بندی بنزین، انتظار دارد شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تمام زوایای مسئله را در نظر بگیرد. او افزود که اگر کسی قصد سفر با خودرو از خوزستان به مشهد را دارد، با سهمیه ۱۵۰ لیتر آزاد و ۶۰ لیتر سهمیه‌ای نمی‌تواند این کار را انجام دهد و باید برای سفرهای مردم نیز سهمیه‌ای لحاظ شود. وی تأکید کرد که سهمیه بندی باید بر اساس نیاز مردم و در چارچوب منطقی انجام شود.

منبع Car.ir


نظرات

  • سوریه لبنان عراق سوریه لبنان عراق (14 خرداد 1402 ساعت 22:17)

    بنزین باید مثل کشورای گدا گشنه که بهشون رایگان میدین باید به ایرانیها هم رایگان بدین ای حداقل از پول نفت حق مردمه