1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. یک شرط عجیب در صدور بیمه شخص ثالث

یک شرط عجیب در صدور بیمه شخص ثالث

13 تیر 1402
  • 1

قائم مقام بیمه مرکزی جزئیات جدید صدور بیمه‌ نامه شخص ثالث خودرو را اعلام کرد. در سخنان وی، شرطی عجیب برای صدور بیمه نامه دیده می شود.

مجید مشعلچی با اشاره به قانون بودجه سال ۱۴۰۲، اظهار کرد: بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۲ بیمه مرکزی مکلف است هنگام صدور بیمه‌ نامه‌های شخص ثالث تصفیه حساب آزادراهی را از فرد اخذ کند. البته بیمه مرکزی با این موضوع مخالف بود زیرا بر این باور است که چنین شرطی صدور بیمه‌نامه را سخت می‌کند؛ اعتراض خود را هم به وزارت اقتصاد اعلام کردیم.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد این فرایند پیشنهاد سازمان راهداری بوده است. در هر حال به قانون تبدیل شده است. سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات نیز به ماجرا ورود کردند و از بیمه مرکزی خواستند ترک فعل نکند. در این راستا زیرساخت‌های لازم از سوی بیمه آماده شده است تا کار به سهولت انجام شود.

قائم مقام بیمه مرکزی با بیان اینکه شرط جدید صدور بیمه‌نامه شخص ثالث از ۱۷ تیرماه برای صدور کد یکتا اجرا می‌شود، گفت: این موضوع به شرکت‌های بیمه ابلاغ شده است؛ بنابراین از  این تاریخ صدور کد یکتای بیمه‌نامه شخص ثالث منوط به مفاصا حساب عوارض آزادراهی و بزرگراهی بوده و در صورت بدهی بیمه‌گذار، سامانه سنهاب کد یکتا صادر نخواهد کرد.

منبع ایسنا


نظرات

  • safir1362 safir1362 (14 تیر 1402 ساعت 08:44)

    از فردا مالیات خودرو ، عوارض شهرداری، جریمه خودرو، معاینه فنی ، اقساط وام، اجاره خونه ، عوارض خروج از کشور، هزینه بیمه تامین اجتماعی، سود بانکی و جریمه بانکی، دفتر قرض سوپری سرکوچه رو هم اضافه میکنن که بلاخره کار از محکم کاری عیب نمیکنه !