1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. بی توجهی تعزیرات به پرونده خودروسازان خصوصی

بی توجهی تعزیرات به پرونده خودروسازان خصوصی

17 تیر 1402
 • 1

تعزیرات ورود به مسئله گران فروشی خودرو های مونتاژ را مشروط به گزارشات سازمان حمایت می داند. با این حال معاون سازمان حمایت از مصرف کننده ادعا می کند که از سال 1400 تاکنون چندین پرونده مختلف از تخلفان خودروسازان به اداره تعزیرات ارسال شده و هیچ کدام به نتیجه نرسیده اند. این موضوع باعث شده تا سازمان حمایت  پرونده جدید به تعزیرات نفرستد.

با گذشت دو ماه از تصویب قیمت خودرو‌های مونتاژی در شورای رقابت، همچنان این خودرو‌ها در نمایندگی‌های رسمی خودروسازان با قیمتی حدود ۲ برابر مصوبه شورای رقابت به فروش می‌رسند.

روح‌الله عباسپور، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، در این مورد گفت: شرکت‌های سازنده خودرو‌های مونتاژی از قیمت‌های شورای رقابت تمکین نمی‌کنند، این موضوع تخلف است و نهاد‌های ذی‌ربط باید آنها را به رعایت مصوبه شورای رقابت مکلف کنند. مجلس شورای اسلامی، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان باید به موضوع فروش خودرو‌های مونتاژی ورود پیدا کنند. احمد اصانلو، رئیس سازمان تعزیرات حکومتی، می‌گوید: خودروسازان مونتاژی از قیمت‌های شورای رقابت تبعیت نمی‌کنند، اما برای ورود تعزیرات به پرونده گران‌فروشی لازم است سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان این موضوع را به ما گزارش کند. داوود موسوی، معاون سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان، نیز می‌گوید: درخصوص تخلفات خودروسازان از سال ۱۴۰۰ پرونده‌هایی به تعزیرات حکومتی ارسال شده که هنوز به نتیجه نرسیده است؛ برای همین فعلا پرونده جدیدی ارسال نکرده‌ایم.

منبع Car.ir


نظرات

 • مهرداد کشکولی ایلات مهرداد کشکولی ایلات (18 تیر 1402 ساعت 14:27)

  با سلام و احترام؛
  چند وقت پیش یا بهتر بگویم سوم تیرماه گفتند برای شکایت از خودروسازان بابت دریافت جریمه تآخیر به مراکز 31 گانه وزارت صمت در استان‌ها مراجعه کنید. روز بعدش بنده در مرکز وزرات صمت استان بوشهر از کرمان موتور بابت ندادن جریمه تأخیر شکایت ثبت کردم (مدارکش را دارم) همون روز واحد بررسی کننده شکایت گفت: با استناد به رای 16-10-1399 دیوان عدالت اداری، وزارت صمت نمی‌تواند شکایت دریافت جریمه تأخیر را از خودروساز پیگیری کند!!!!!
  حتما الان هم اگر شکایت به تعزیرات حکومتی ببریم اونها هم خواهند گفت:
  با استناد به فلان رای فلان اداره یا نهاد دولتی و غیره دولتی، نمی‌توانند شکایت را پیگیری کنند !!!
  همه می‌گویند بروید دفاتر خدمات قضایی و اونجا شکایت ثبت کنید.