1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. برپایی ایستگاه های شارژ خودرو در تهران تا پایان سال

برپایی ایستگاه های شارژ خودرو در تهران تا پایان سال

21 مرداد 1402
  • 0

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که تا پایان سال جاری، با ایجاد ایستگاه‌های شارژ، زیرساخت‌های لازم برای برقی شدن خودروها در شهر تهران فراهم خواهد شد.

آقای عباس علی‌آبادی در دیدار با حجت‌الاسلام و المسلمین مرتضی مطیعی نماینده، ولی فقیه در استان سمنان افزود: انتظار مردم در مورد بازار خودرو انتظار به حقی است، اما همه مشکلات خودرو متوجه خودروساز نیست.

وی اضافه کرد: 72 ایستگاه شارژ سریع خودرو در تهران تا هفته دولت راه‌اندازی می‌شود که تا 500 کیلومتر امکان طی مسیر روزانه برای خودرو به همراه دارد و این مساله به شدت دارای صرفه اقتصادی است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: فرصت ورود خودرو برقی فرصتی تاریخی است و باید همراستای دنیا استفاده از خودرو برقی در کشور افزایش یابد. مشکلی در تامین برق خودرو‌های برقی وجود ندارد و می‌توان از پریز پنج آمپر برق برای شارژ خودرو در مناطق روستایی و شهری استفاده کرد.

وی با بیان اینکه توجه به زیرساخت‌ها لازمه حمایت از تولید است، گفت: شرکت‌های صادرات‌محور بدون دغدغه ارز خود را مصرف می‌کنند و دولت به دنبال اجرای طرحی برای سهولت تولید در این بخش است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تجارت تناسب میان تولید و مصرف است و وزارت صنعت، معدن و تجارت با راهبرد صادرات و واردات تناسب‌بخشی در بازار را دنبال می‌کند.

علی‌آبادی اضافه کرد: هر شرکت کالای صادراتی دارد، ارز صادرات به شرکت پرداخت می‌شود تا دغدغه تامین مالی در تولید نداشته باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: شرکت‌های صادرات‌محور از این پس می‌توانند بدون دغدغه ارز خود را مصرف کنند و دولت به دنبال اجرای این طرح است.نظرات