1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار خودرو
  4. تحویل نمادین یک خودروی وارداتی به خریدار!

تحویل نمادین یک خودروی وارداتی به خریدار!

6 شهریور 1402
  • 1

در حاشیه اولین نمایشگاه دستاورد ها و اقدامات دولت سیزدهم که در محل نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود، یک دستگاه خودروی چانگان CS35 پلاس به صورت نمادین تحویل یک خریدار شد.

وارد کنندگان خودرو در این مراسم توضیحاتی در خصوص مدل، مصرف سوخت، توان موتور و محل ساخت خودرو های وارداتی به عباس علی آبادی، وزیر صمت دادند.

این خودرو شامل خودرو های اروپایی، کره ای و چینی صفر کیلومتر با حجم موتور زیر 2500cc بودند.

b l  (2) copy.webp

 اسفند سال گذشته بود که وزارت صمت اقدام به ثبت نام اولیه از متقاضیان خرید خودروهای وارداتی از طریق سامانه یکپارچه فروش خودرو کرد که در نهایت با گذشت 6 ماه امروز بخشی از خودروهای وارداتی توسط وزیر صمت تحویل شد.

علی‌آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت در این مراسم با اشاره به اینکه پیگیر تحویل خودروها هستیم گفت : مطالبه ما این است که روند تحویل سرعت و شتاب بگیرد و ظرف سه تا چهار ماه آینده همه خودروهای وارداتی تحویل داده شوند.

وی تاکید کرد: هیچ رانتی در واردات خودرو وجود ندارد؛ از این جهت خودروسازها در اولویت قرار گرفته‌اند که بتوانند تکنولوژی‌ها را برای داخلی سازی‌ها استفاده کنند.

علی آبادی با بیان این که همه مردم باید به بهترین خودروها به خصوص خودروهای داخلی و با قیمت های مناسب دسترسی داشته باشند گفت: همچنان فروش خودرو از طریق سامانه یکپارچه صورت خواهد گرفت.

وی افزود: پیشنهاد ما برای تعرفه واردات خودروهای برقی صفر یا 4 درصد است.

1.webp

منبع Car.ir


نظرات

  • میثم میثم (6 شهریور 1402 ساعت 14:33)

    واقعا اشک توچشام جمع شده، خودروسازی ایران بعد از 6 ماه موفق به واردات خودرو شده، تولید نه ها، واردات،اونم نه از آلمان و آمریکا از چین، اونم نه به قیمت چهار برابر قیمت، واقعا شرکت سایپا باید نشان قهرمان ملی بگیره تمام کشورها از کشور پیشرفته ایران الگو برداری کنند.