1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. توقف تولید چند خودروی داخلی

توقف تولید چند خودروی داخلی

7 شهریور 1402
  • 0

با اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، در پنج ماهه نخست سال جاری تعدادی از محصولات ایران خودرو نظیر 206 تیپ 2، 206 تیپ 3 پانوراما و پارس سال توقف تولید شده اند. در خط تولید پارس خودرو نیز دو خودروی کوییک اتوماتیک و ساینا توقف تولید داشته اند.

براساس اعلام وزارت صنعت، نزدیک به 537 هزار دستگاه خودرو از ابتدای امسال تا پایان مردادماه تولید شده است.در مدت یاد شده 62 هزار دستگاه خودروی وانت در کشور تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال از 52 درصد رشد برخوردار بوده است.

علاوه بر این در پنج ماهه نخست امسال حدود یک‌هزار و 370 دستگاه خودروی ون تولید شده که درمقایسه باسال گذشته 70 درصد رشد را نشان می‌دهد.

البته در آمار وزارت صنعت اعلام شده که در ایران خودرو مرکزی تولید خودروهای پژو 206 تیپ دو، پژو 206 دستی پاناروما، پژو پارس معمولی، سمند EF7 ، دنا، رانا، رانا گیربکس 6دنده با توقف تولید روبرو شده است.

در پارس خودرو نیز تولید کوئیک اتوماتیک و ساینا متوقف و در سایپا نیز تولید تیبا دو و ساینا دستی متوقف شده است. در مجموع گروه ایران خودرو و سایپا تا پایان مردادماه امسال شاهد رشد 14 درصدی تولید بوده است.

منبع تسنیم


نظرات