1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. وقفه‌ای در روند تولید خودرو ایجاد نشده است

وقفه‌ای در روند تولید خودرو ایجاد نشده است

27 فروردین 1396
  • 0

رییس انجمن قطعه‌سازان ایران با اشاره به آتش‌سوزی روز گذشته انبار یکی از شرکت‌های قطعه‌سازی تامین‌کننده قطعات تولید خودرو، تاکید کرد که هیچ وقفه‌ای در روند عادی تولید این محصول در شرکت‌های خودروسازی ایجاد نخواهد شد.

 وقفه‌ای در روند تولید خودرو ایجاد نشده است

رضا رضایی اظهار کرد: روز گذشته یک انبار از حدود ۱۰ انبار اصلی شرکت قطعه‌سازی "کروز" دچار حریق شده و مواد اولیه موجود در آن از بین رفت.

وی با بیان اینکه با این حال این حادثه هیچ صدمه‌ای به روند عادی تولید خودرو در خودروسازان داخلی نخواهد زد، خاطرنشان کرد: با توجه به وجود انبارهای متعدد این شرکت قطعه‌سازی این شرکت به سرعت می‌تواند خسارت ایجاد شده را جبران کند.

رییس انجمن قطعه‌سازان ایران ادامه داد: علاوه بر آن با توجه به ارتباطات بین‌المللی در صورت نیاز که البته بعید خواهد بود برخی قطعات مورد نیاز به سرعت تامین خواهد شد.

رضایی با بیان اینکه روال عادی تولید خودرو طبق برنامه از پیش تعیین شده در شرکت‌های بزرگ خودروسازی ادامه دارد، تصریح کرد: خوشبختانه این حادثه تاثیری بر روند عادی تولید خودرو در کشور نداشته است.

 وقفه‌ای در روند تولید خودرو ایجاد نشده است

روز گذشته انبار مواد اولیه یکی از شرکت‌های قطعه‌سازی تامین‌کننده قطعات اولیه تولید خودرو دچار حریق شد که با حضور نیروهای آتش‌نشانی این حریق مهار شد.

در این زمینه روز گذشته (پنج‌شنبه) سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اظهار کرد: وقوع حادثه حریق در یک انبار در ساعت ۱۹:۲۵ امروز (پنج‌شنبه) به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که در پی آن ستاد فرماندهی، آتش‌نشانان چندین ایستگاه را به محل حادثه واقع در کیلومتر ۱۱ جاده مخصوص کرج اعزام کرد. پس از حضور آتش‌نشان‌ها در محل مشاهده شد که حریق در انبار کالا به مساحت حدود پنج هزار متر مربع رخ داده است.

به گفته جلال ملکی علت این حادثه پس از بررسی کارشناسان مشخص خواهد شد.

منبع : ایسنانظرات