1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. اتحاد سایپا و شورای رقابت برای گران کردن خودرو

اتحاد سایپا و شورای رقابت برای گران کردن خودرو

23 شهریور 1402
 • 4

قیمت 5 محصول خودرویی سایپا از سوی شورای رقابت بعد از چندین ماه انتظار متقاضیان خودرو در سامانه یکپارچه در حالی اعلام شد که موجی از گران‌فروشی را به همراه داشت.

شورای رقابت در جلسه روز گذشته خود قیمت پنج محصول شرکت سایپا را اعلام کرد. خودروهایی که پیش از اعلام قیمت در سامانه یکپارچه عرضه خودرو به فروش رفته بودند.

متقاضیان خودرو در سامانه یکپارچه پس از حدود پنج ماه بلاتکلیفی و سردرگمی، اکنون با قیمت‌هایی جدید از خودروهای شرکت سایپا روبه‌رو شدند؛ قیمت هایی که به نفع خودروساز بدون در نظر گرفتن حقوق مصرف کنندگان اعلام شد.

بر این اساس، قیمت فروش محاسباتی درب کارخانه شاهین اتومات حدود ۵۴۵ میلیون تومان، ساینا DAS ۲۷۳ میلیون تومان، ساینا GX ۲۸۳ میلیون تومان، اطلس G ۳۴۴ میلیون تومان و کوییک GXR ۳۲۱ میلیون اعلام شد.

این قیمت ها روز گذشته در حالی اعلام شد که قیمت فروش محصولات سواری تولید داخلی گروه سایپا مانند ساینا S، ساینا S دوگانه سوز و ساینا S اتوماتیک در فرودین ماه امسال از ۲۰۸ تا ۲۷۹ میلیون تومان بود.

همچنین خودروهایی مانند کوییک با گیربکس معمولی، کوییک S، کوییک R و کوییک اتوماتیک پلاس نیز بین ۱۶۶ تا ۲۷۵ میلیون تومان و شاهین ۳۶۰ میلیون تومان قیمت خورده بود. ضمن اینکه قیمت این خودروها، به‌طور متوسط نسبت به سال گذشته ۲۹ درصد افزایش داشت.

شرکت سایپا درباره ساینا و کوییک، بدون تغییر اساسی در موتور، بدنه یا سیستم‌های این دو خودروی پرفروش خود، فقط به بهانه اضافه کردن برخی آپشن‌ها اقدام به تغییر نام این محصولات کرده و سپس از شورای رقابت مجوز افزایش چند ده میلیون تومانی آنها را گرفته است. در حالی که آپشن‌های نصب شده هزینه به مراتب کمتری نسبت به رقم اضافه شده به قیمت این خودروها را دارد.

در واقع سایپا با این ترفند، نسبت به قیمت‌های ابتدای امسال مجوز گرانی چند ده میلیون تومانی را از شورای رقابت گرفته و شورای رقابت هم به جای حمایت از مردم، همراه این ترفندهای قدیمی شده است.

منبع ایرنا


نظرات

 • تاسف تاسف (25 شهریور 1402 ساعت 13:13)

  سال هاست که با این ترفندها دارن دزدی میکنن.

  تا وقتی مردم میخرن، همین آش و همین کاسه است، از دولت و حکومت انتظار نداشته باشید که از شما حمایت کنن...

  همایت اونا در حد شعار و فقط برای انتخابات و راهپیمایی هایی است که لازم دارن مردم حضور داشته باشن، همین....

  "از ماست که بر ماست"

 • jack jack (24 شهریور 1402 ساعت 18:54)

  بالاخره بالا و پایین پریدن شورای رقابت تو دوسه ماه قبل اونم به بهانه مردم بیچاره جواب داد.سهمشونو گرفتن.حالا پلیس و استاندارد و محیط زیست هم میان

 • کاردان کاردان (23 شهریور 1402 ساعت 22:36)

  سازمان حمایت و شورای رفاقت دو نهاد به ظاهر قانونی هستند که در واقع توسط مافیای خودرو و کالا برای پیشبرد اهدافشون تحت لوای قانون تاسیس شدن.... این دو نهاد هیچ خدمتی به مردم نکردن و فقط جیب نهاد غارتگر و فاسد را پرکردن.... تف به همه مملکت داران

 • سعید سعید (23 شهریور 1402 ساعت 09:28)

  خیانت شورای رفاقت و گران‌فروشی در همراهی شرکت خائن سایپا و مدیرعامل عشق گرانفروش اش دیگه داره اون ته مونده صبر و تحمل و اعصاب آدم رو هم نابود میکنه.
  نیازی به یک نابغه نیست که بفهمن کوییک جی ایکس تحت هر شرایطی از پژو پارس و ۲۰۷ جایگاه پایین تری داره.
  سال پیش یه کوییک جی ایکس پیش ثبت نام کردم نزدیک ۱۲۰ تومن هم واریزی داشتم که مثلا ماشین صفر بخرم ، الان نه اینقدر پول دارم که تکمیل وجه کنم ... نمیدونم انصراف بدم پولم رو کی برمیگردونه!!!
  خدا همشون رو لعنت کنه ...