1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. ارسال لایحه افزایش تعرفه واردات خودرو به مجلس

ارسال لایحه افزایش تعرفه واردات خودرو به مجلس

28 آذر 1396
 • 2

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه افزایش تعرفه وارداتی برخی کالاها جزو مطالبات مقامات عالیه نظام از دولت است، گفت: به‌زودی لایحه افزایش تعرفه واردات خودرو و دیگر کالاها به مجلس ارسال خواهد شد.

 ارسال لایحه افزایش تعرفه واردات خودرو به مجلس

محمد باقر نوبخت از ارسال لایحه افزایش تعرفه وارداتی برخی کالاها از جمله خودرو به مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: محدود کردن واردات یکی از مطالبات مقامات عالیه نظام از دولت است.

به‌گفته نوبخت، محدود کردن واردات به دو صورت انجام می‌شود، نوع اول ممنوع کردن کامل واردات است که از طریق بستن ثبت سفارش است که شوک به بازارها وارد می‌کند. راه دیگر استفاده از نظام تعرفه‌ای است که قانون برنامه هم بر این موضوع تأکید دارد که سیاستهای غیرتعرفه‌ای برای واردات و صادرات در نظر گرفته نشود.

وی افزود: گاهی به واردت نیاز نداریم و در این حالت از سیاستهای افزایش تعرفه استفاده می‌کنیم که کاملاً بر اساس سیاستهای ابلاغ‌شده به دولت می‌باشد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه به‌زودی دولت لایحه‌ای برای افزایش تعرفه‌ برخی کالاها به مجلس ارسال خواهد کرد، گفت: در این لایحه نه‌تنها خودرو بلکه بسیاری از کالاهای دیگر در جهت تقویت تولید ملی با افزایش تعرفه مواجه خواهند شد.

نوبخت در پاسخ به این سؤال که آیا هدف دولت این است که بدون تصویب‌نامه و از طریق لایحه افزایش تعرفه‌ها را اعمال کند، گفت: ما نمی‌توانیم در این خصوص مصوبه داشته باشیم و تعرفه‌ها را افزایش دهیم.

وی در پایان گفت: قرار نیست هرچیزی که در داخل نمی‌توانیم تولید کنیم با گران شدن وارد کشور شود.

منبع تسنیم


نظرات

 • محمد سلطانی محمد سلطانی (29 آذر 1396 ساعت 22:47)

  دولت میتواند در مورد واردات خودرو إز محل أرز صادرات مجموعه های تولیدی، مجوز واردات خودرو صادر کند که ضمن تشویق تولید کنندگان به صادرات بیشتر، کار أفرینی واشتغال زایی رونق یابدوتنها إز رَاه ارزبدست امده إز صادرات ؛ واردات خودرو مجوز بگیرد.
  ضمن اینکه عوائد ناشی إز صادرات جایگزین جوایز صادراتی میشود،

 • مرتضی مرتضی (28 آذر 1396 ساعت 09:00)

  باسلام درخصوص تعرفه گمروکی اگر افزایش پیدا کند آندسته از افرادی که خودرو وارد کردند سودهای کلانی به جیب خواهند زد چون قبلا این ماشینها با حداقل سودفروخته میشد وتعداد فروش در هر بنگاه 1الی 2 ماشین بود ولی حالا افزایش یافته ضمن اینکه خودروهای داخلی هم گران شده که در نهایت به ضررمصرف کننده است شما قانونی وضع کنید با همان تعرفه قبلی منتهی در سال تعداد مشخص باشد