1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. مدیرعامل کرمان خودرو: قیمت خودرو به زودی کاهش می‌یابد

مدیرعامل کرمان خودرو: قیمت خودرو به زودی کاهش می‌یابد

9 دی 1396
 • 4

مدیرعامل کرمان خودرو گفت: با باز شدن مجدد سایت ثبت سفارش خودرو و ورود خودروهای جدید به بازار حتما قیمتهای کاذب فعلی در بازار شکسته شده و کاهش خواهد یافت.

سامان فیروزی اظهار کرد: توقف طولانی مدت ثبت سفارش واردات خودرو باعث عدم قطعیتی نسبت به آینده در بازار خودرو شده بود.

 مدیرعامل کرمان خودرو: قیمت خودرو به زودی کاهش می‌یابد

وی ادامه داد: در این مدت فعالیت برخی واسطه‌ها و دپوی خودرو در انبارها و عدم عرضه باعث افزایش قیمت شدیدی در بازار شده است اما وقتی نمایندگان رسمی با سود کمتر از بازار، خودروها را عرضه کنند قطعا این قیمتها که در بازار شکل گرفته شکسته می‌شود .

مدیرعامل کرمان خودرو با اشاره به بالا رفتن تعرفه واردات خودرو، تاکید کرد: البته ممکن است افزایش تعرفه قیمت پایه خودروها را بالا ببرد ولی نه به این مقدار که هم‌اکنون در بازار وجود دارد.

وی افزود: نمایندگان رسمی خودرو رقیبان هم هستند. وجود رقابت باعث خواهد شد هر کدام شرایط بهتری را برای گرفتن سهم بیشتری از بازار در نظر بگیرند. بنابراین قطعا حتی با افزایش تعرفه واردات خودرو نیز قیمتها بین بازار سیاه فعلی و قیمتهای قبل از تعرفه، متعادل شده و کاهش خواهد یافت.

فیروزی اظهار کرد: سیاست دولت و فشار بر برندهای خارجی در واردات برای تولید و سرمایه‌گذاری در ایران سیاست درستی بوده و در بلندمت به سود کشور خواهد بود.

وی با بیان اینکه وقتی عرضه وسیعی در بازار با قیمت پایین‌تر اتفاق می‌افتد قیمت خودروهای دپو شده هم شکسته خواهد شد، خاطرنشان کرد: اگر نمایندگان رسمی خودروهای موجود در انبارشان را با قیمتهای متعادلی در بازار عرضه کنند دیگر فروشندگان و واسطه‌ها نیز چاره‌ای جز پایین آوردن قیمتها نخواهند داشت.

مدیرعامل کرمان خودرو با اشاره به دستورالعمل ساماندهی واردات خودرو گفت: بهترین و شفاف‌ترین ابزار برای کنترل و مدیریت واردات و ارز، تعرفه است ولی روش اجرای آن مهم است. دستورالعمل جدید دولت درباره واردات خودرو ترکیبی از حجم و ارزش خودرو در تعرفه‌گذاری است که می‌تواند موفق باشد به شرطی که مرجع کنترلی دقیقی در اجرا باشد.

منبع ایسنا


نظرات

 • بهنام بهنام (10 دی 1396 ساعت 11:28)

  سلام و وقت بخیر خدمت تمامی دوستان
  واقعیت جای تاسف داره چون ملت ایران را معلوم نیست چی فرض کردن ماشین را حداقل 20 میلیون افزایش دادند ولی الن می خوان 5 میلیون کاهش بدن

 • فرزاد فرزاد (9 دی 1396 ساعت 18:30)

  چندین سال هست که خودروهای طبقه کارگری رو با قیمتگذاری کذایی به پولدار میفروشن و الان میگن که بازار خودروی داخل دارای حباب است و البته اگر منظورشون حباب دروغ و دزدی باشه باهاشون کاملا موافقم!

 • kh kh (9 دی 1396 ساعت 18:21)

  تا کی میخواید سوار مردم باشید اونم با دروغ.دو روز 50 هزار تومان از خودرو کم میکنید.4 روز بعدش 5 میلیون تومان گرونش میکنید

 • رضاخانی رضاخانی (9 دی 1396 ساعت 10:01)

  با سلام
  آقای سامان فیروزی مدیرعامل شرکت کرمان موتور میباشد و کرمان موتور زیر مجموعه صنایع خودروسازی کرمان (کرمان خودرو) میباشد.
  لطفا اصلاح بفرمایید.