1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. خودروها را دپو کردند؛ قیمتها باید کاهش یابد

خودروها را دپو کردند؛ قیمتها باید کاهش یابد

20 دی 1396
 • 5

رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران از دپوی خودروهای وارداتی از سوی برخی شرکتهای واردکننده خودرو خبر داده و تاکید کرد که قیمت این محصولات باید کاهش یابد.

 خودروها را دپو کردند؛ قیمتها باید کاهش یابد

سعید موتمنی اظهار کرد: برخی شرکتهای واردکننده خودرو با هدف افزایش قیمت‌ها سایت فروش خود را بسته‌اند به همین دلیل عرضه در بازار خودرو به شدت کاهش یافته و قیمت‌ها رشد شدیدی داشته است.

وی با بیان اینکه قیمت خودروهای وارداتی در حال حاضر نسبت به چند ماه گذشته به طور میانگین رشد ۴۰ تا ۵۰ درصدی داشته است، خاطرنشان کرد: شرکتهای واردکننده خودرو از چندی پیش عرضه این محصولات را متوقف کردند تا با تعیین تکلیف تعرفه‌های جدید واردات خودرو، این محصولات را با نرخ جدید ارز و تعرفه‌های جدید بفروشند در حالیکه این خودروها در گذشته و با نرخ ارز و تعرفه قبلی وارد شده‌اند.

رییس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران ادامه داد: عرضه هر کالایی در بازار محدود شود قیمت آن افزایش می‌یابد که دقیقا همین اتفاق برای خودروهای وارداتی افتاده است.

وی افزود: به عنوان مثال خودروی رنوکلئوس مدل ۲۰۱۸ که چند ماه پیش از سوی شرکت واردکننده به قیمت ۲۱۸ میلیون تومان پیش‌فروش می‌شد هم‌اکنون به ۲۹۸ میلیون تومان افزایش یافته است.

موتمنی با بیان اینکه متاسفانه نظارت درستی بر بازار خودرو وجود ندارد، تصریح کرد: سازمان‌های نظارتی باید شرکتهای واردکننده خودرو را ملزم به آغاز عرضه محصولات با قیمت‌های مناسب کنند. در صورت عرضه خودرو در بازار قیمت‌ها متعادل شده و کاهش خواهد یافت.

منبع ایسنا


نظرات

 • سحرخیز سحرخیز (21 دی 1396 ساعت 19:32)

  ما که نمیتوانیم یک چرخ این ماشینها را بخریم پس مرگ بر اینها

 • کیا کیا (21 دی 1396 ساعت 15:44)

  عجیب همه مسئولین میگن نظارت درستی نیست خوب بابا نظارت رو شما باید انجام بدید که حقوق های خوب از بیت المال میگیرید و مثل مترسک ایستادید و فقط حرف می زنید.

 • امیر امیر (20 دی 1396 ساعت 15:09)

  حضرات عالیه
  فتنه گران همینجا رخنه کردن ، نیروهاتون رو بریزید اینجا و فتنه گران را دستگیر کنید
  خدا اون روز رو نیاره که مردم فکر کنن همینها که به مردم میگن فتنه گر ، خودشون این خودروها رو وارد میکنن و سودش رو نوش جون میکنن
  ان شا الله این سودها سرب مذاب بشه تو حلقشون ، ان شا الله ، خدا یا ما چطوری حقمون رو ازین پست فطرتا بگیریم
  میریزیم خیابون اگر 80 میلیون هم باشیم ، ما رو به تیر میبندن چون از تو دارن سو استفاده میکنن
  خودت به دادمون برس

 • عباس عباس (20 دی 1396 ساعت 14:44)

  ماکه تو خرید همین پراید هم موندیم

 • سعید سعید (20 دی 1396 ساعت 11:57)

  خوب که چی این که واضح هستش هیچوقت در هیچ طمینه ای نظارت درست نداریم. بدبختیم که تو ایران به دنیا اومدیم