1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. معاون وزیر صنعت : پژو فرانسه باید به ایران جریمه پرداخت کند

معاون وزیر صنعت : پژو فرانسه باید به ایران جریمه پرداخت کند

22 مرداد 1397
 • 6

محسن صالحی نیا با اشاره به اینکه تعلیق همکاری فرانسوی ها با ایران باعث کاهش حجم تولید تعدادی از محصولات شرکتهای خودروساز داخلی شده است، اظهار داشت: این موضوع مقطعی است و خودروسازان درصدد تأمین قطعات این خودروها از داخل کشور هستند.

 معاون وزیر صنعت : پژو فرانسه باید به ایران جریمه پرداخت کند

وی افزود: ایران خودرو در صدد است یکی از محصولاتی که قرار بود در ایکاپ تولید شود را به صورت مستقل و با اعمال تغییراتی در ساختار آن به عنوان خودوروی ایرانی تولید کند.

معاون وزیر صنعت با اعلام اینکه در محصولات تندر90 یک سری از قطعات در ساختار بین المللی و توسط تأمین کنندگان خارجی تأمین می‌شود، گفت: همین موضوع عاملی شده اگر طرف فرانسوی هم بخواهد تأمین کننده خارجی حاضر به ارائه قطعات به طرف ایرانی نیست. شرکت پژو هم با این استدلال نمی‌تواند قطعات این محصولات را به ایرانی ها تحویل دهد.

صالحی نیا با اشاره به جلسات خودروسازان با شرکت پژو افزود: پژو در این جلسات اعلام کرد که با شرایط جدید بین المللی نمی‌تواند با ایکاپ ادامه می دهد. البته آنها تأکید کردند که همکاری خود را با طرف ایرانی به امید گشایش معلق خواهند گذاشت و به صورت کامل همکاری را قطع نمی‌کنند.

صالحی نیا با اعلام اینکه پژو سهم خود را در شرکت ایکاپ آورده و ساختار این شرکت شکل گرفته است، تصریح کرد: پژو باید در تأمین قطعات و خدمات پس از فروش خودروهای 2008 که پیش فروش شده تعهدات خود را انجام دهد.

وی با تأکید براینکه ما تضامین لازم را در قرارداد با از طرف فرانسوی گرفته‌ایم، گفت: به هر حال پژو برای لغو قرارداد محکوم است و باید جریمه پرداخت کند.

منبع تسنیم


نظرات

 • مهدی مهدی (23 مرداد 1397 ساعت 10:18)

  حالا به فرض که غرامت هم بده
  به مردم چی میرسه غیر از گرونی

 • فلاح فلاح (22 مرداد 1397 ساعت 20:35)

  حالا خسارت و نقدی بگیریم یا چک هم قبول کنیم

 • محمود محمود (22 مرداد 1397 ساعت 14:26)

  با این قراردادهای ************* با فرانسویها بستن ، از توتال و ایرباس گرفته تا پژو ، یک چیزی هم باید دستی داد به اونها ، خسارت پیشکش .

 • احمد احمد (22 مرداد 1397 ساعت 13:56)

  چشم! چایی هم بیارم؟!
  خخخخخخخخخخ،مسخره ها!

 • عادل عادل (22 مرداد 1397 ساعت 09:17)

  جریمه روبگیرید بعدهمشو بکشید بالا .

  ایران ایران (22 مرداد 1397 ساعت 14:17)

  کاش عرضشو داشتن