1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروهای آتی بازار
  4. کیا سورنتو 2015 وارد ایران شد

کیا سورنتو 2015 وارد ایران شد

21 مرداد 1394
  • 0

حدودا چند هفته‌ای می‌شود که کیا سورنتو 2015 با یک استایل جدید پا به خیابان های کشورمان گذاشته است .کیا برای کراس آور نونوار شده خود لقب "مرد" را برگزیده است. به نظر می‌رسد که این SUV اکنون تبدیل به یک خودروی بالغ شده است.

سورنتو اکنون در رتبه سوم فروش محصولات کیا قرار دارد و برخلاف نسل اول آن که یک خودروی شاسی دار با ویژگی‌های آفرود بالا بود، به یک کراس آور 5 تا 7 نفره شیک و لوکس تبدیل شده است.

کیا در سورنتوی جدید از فولاد با مقاومت کششی بالا استفاده کرده است. به وضوح می‌توان سنگینی آن و عکس‌العمل‌هایی مشابه با وسایل بزرگ‌تر را شاهد بود. مدل وارد شده به کشورمان از موتور چهار سیلندر 2.4 لیتری بهره می‌برد. این پیشرانه 185 اسب بخار نیرو و 178 پوند فوت گشتاور تولید می‌کند. برای انتقال نیرو هم از گیربکس شش سرعته خودکار با امکان تعویض دستی استفاده شده است.

فروش سورنتوی جدید از چند ماه قبل در شرکت اطلس خودرو با قیمت 218 میلیون تومان آغاز شده است.

کروز کنترل فعال، هشدار خروج از خط، هشدار برخورد و ترافیک متقابل، مانیتور پارک خودرو، درب عقب الکتریکی اتوماتیک تنها بخشی از تجهیزات سورنتوی جدید می‌باشند. کیا در این خودرو از عایق‌بندی بیشتری استفاده کرده به نحوی که ضخامت داشبود 29 درصد افزوده شده است و میزان صدای داخل کائن 6 درصد کاهش یافته است.

برای بهبود دینامیک رانندگی، فرمان الکتریکی جایگزین نوع هیدرولیکی شده و سیستم تعلیق نیز ارتقا یافته‌اند. کنترل بدنه و حرکت‌های اتاق نیز در نسل جدید بسیار بهبود یافته‌اند.ایمنی خودرو نیز کاملا بهبود یافته و در همین ابتدای کار هر پنج ستاره تست تصادف ENCAP را دریافت نموده است.

از جنبه‌های منفی این خودرو می‌توان به‌اشتباه سنسور نقاط کور در زمان بارندگی شدید و مکانیسم تاشوی ردیف دوم صندلی‌ها و سقف پانوراما که روی فضای سر سرنشینان عقبی تأثیر منفی گذاشته و صندلی‌های ردیف سوم که بیشتر برای کودکان قابل استفاده می‌باشند، اشاره کرد.

سورنتو یک کراس آور خوب، با کیفیت، کم‌هزینه و با قابلیت‌های مناسب است

طراحی آن دل‌نشین و به‌روز شده و امکانات فراوانی نیز دارد. در مقایسه با خودروهای رقیبی چون سانتافه و تویوتا راو 4، سورنتوی جدید را می‌توان یکی از بهترین انتخاب‌ها دانست. با این وجود باید هنوز منتظر بمانیم و شاهد تست بلند مدت این خودرو با سایر خودروهای این کلاس در کشورمان باشیم.

 کیا سورنتو 2015 وارد ایران شد

 کیا سورنتو 2015 وارد ایران شد

 کیا سورنتو 2015 وارد ایران شد

 کیا سورنتو 2015 وارد ایران شد

 کیا سورنتو 2015 وارد ایران شد

 کیا سورنتو 2015 وارد ایران شد

 کیا سورنتو 2015 وارد ایران شد

 کیا سورنتو 2015 وارد ایران شد

منبع Carnet.ir


نظرات