1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروهای آتی بازار
  4. وزیر صنعت خبر ار رونمایی محصول جدید سایپا تا پایان سال داد

وزیر صنعت خبر ار رونمایی محصول جدید سایپا تا پایان سال داد

24 تیر 1395
  • 2


وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: امیدواریم محصولات جدید سایپا تا اواخر امسال در بازار عرضه شود.

محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت معدن تجارت در مراسم مرکز تحقیقات و نو آوری صنایع خودرو سازی سایپا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بنده سومین بار از مرکز تحقیقات و نوآوری گروه صنعتی خودرو سازی سایپا بازدید داشتم که بازدید های گذشته و فعلی بیانگر این است که گروه خودرو سازی سایپا فعالیت های خود را از نظر طراحی و مهندسی و توسعه وتکمیل آزمایشگاه ها گسترش داده است.

وی با اشاره به آنکه طراحی پلیدسرم با همکاری چند شرکت خارجی آغاز شده گفت: در حال حاضر گروه خودرو سازی با شرکت های معتبر اروپایی در جهت چک و کنترل طراحی ها هستند که این امر اقدام مناسبی است چراکه از استاندارهای امروز اروپا را به صورت اختیاری خودروسازان در اختیار دارند. نعمت زاده با اشاره به بازدید از نمونه دستی محصولات سایپا گفت: خودرویی که ما امروز در اینجا مشاهد کردیم کیفیت بالایی داشته که امیدواریم تا اواخر امسال به بازار بیاید.

وزیر صنعت معدن تجارت در ادامه یاد آور شد : مرکز تحقیقات خودرو سازی سایپا در قالب نرم افزار تست ها و کنترل هایی بر روی این نمونه ها انجام داند به طوری که همه ی موارد ایمنی در قالب این نرم افزار کنترل شده است.

وی با اشاره به اصلاح ساختار گروه سایپا بیان کرد: از یک سال گذشته گروه سایپا در زمینه تحقیق و نوآوری، همکاری با دانشگاه ها و شرکت های معتبر خارجی اصلاح ساختار را آغاز کرده که امیدواریم محصول ارزشمندی برای بازار داخلی و صادراتی ارائه کند.

نعمت زاده در پاسخ به این سوال که طی ۲۰ سالی که این مرکز ایجاد شده آیا اقدامات آنها مورد انتظار بوده یا خیر گفت: خودروهایی تحت عنوان تیبا۱، تیبا۲، و ساینا محصول مرکز تحقیقات هستند اما به سبب آنکه طی سال های تحریم هیچ دسترسی به شرکت های خارجی نداشتیم به همین خاطر رضایت بخش بودن آن تنها با حمایت معنوی از خودرو سازان و اعتماد بیشتر مردم به محصولات داخلی مسیرخواهد بود.

وزیر صنعت معدن در ادامه یاد آور شد: یک مرکز خودرو سازی دیگر که بعد از این مرکز پایه گذاری شده توقفی در بین داشته که خوشبختانه این مرکز بر اساس گزارشات مذکور به کار خود ادامه داد که امیدواریم امروز با پشتکار بیشتر به تحقیق و توسعه خود ادامه دهند تا گروه خود رو سازی کشور نجات یابد.

وی با اشاره به آنکه گروه خودروسازی سایپا ۷/۱ فروش خود را صرف هزینه مرکز توسعه کرده است گفت: ممکن است بخشی از این هزینه مربوطه به ساختمان تاسیسات و بخشی دیگر در قالب طراحی هزینه شده باشند اما باید گفت که این رقم می بایست کماکان اضافه شود.

نعمت زاده با اشاره به اینکه گروه خودرو سازی سایپا از نظر توسعه محصولات خود موفق بوده بیان کرد: امیدواریم با محصولاتی که بنده امروز در این بازدید مشاهد کردم مردم شاهد خبرهای خوبی در اواخر امسال و سال آینده باشند.

وی با اشاره به صادرات خودرو در پسا برجام افزود: آنچه که امروز تولید می شود بازار آن محدود است بنابراین لازم است که با سرمایه گذاری های مشترک تولیدات محصولاتی جدید و پلات فرمهای جدید خودروهای مقبول بازار خارجی تولید شود چراکه این امر در توسعه موثر است.

وزیر صنعت معدن تجارت ادامه داد: پیش بینی می کنیم در چشم انداز افق ۱۴۰۴ یک میلیون خودرو به بازارهای هدف صادر شود اما نباید فراموش کرد که این حرکت بسیار بزرگی است که باید در راستا آن بازاریابی شناسایی سلایق مردم در خارج از کشور تحقیقات بازار فنی و بازرگانی صادراتی گام برداریم.
وی در پاسخ به این سوال که چند درصد از تامین قطعات این محصولات تولید داخلی است بیان کرد: در حال حاضر بر روی خودروهایی که کار می شود بیش از ۸۰ درصد و در برخی موارد ۱۰۰ درصد داخلی هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاراننظرات

  • دومینیک تورتو دومینیک تورتو (24 تیر 1395 ساعت 17:05)

    جوون ما میره BMW بهترین سدان لوکس دنیا رو طراحی میکنه اونوقت ما به خاطر طراحی لگن چرخدار میریم با اونا قرارداد میبنیدیم.واقعا که شرم آوره....!!!!!

  • عطابکول عطابکول (24 تیر 1395 ساعت 14:39)

    پرایبوس یا همان پراید اتوبوس