1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروهای آتی بازار
 4. ساینا هاچ بک با گیربکس اتوماتیک می آید

ساینا هاچ بک با گیربکس اتوماتیک می آید

26 آذر 1395
 • 4

چندی پیش مدیر عامل سایپا در خصوص محصولات جدید شرکت اعلام کرد: در اواخر سال 95 ساینا اتوماتیک را به بازار عرضه می کنیم و سعی داریم که قیمت آن رقابتی و مناسب در نظر گرفته شود. همچنین از طرح خودرویی جدید با برند سایپا نیز رونمایی می کنیم.

این خبر حاکی از آن است که سایپا سهم بیشتری از بازار را به واسطه خودروهای جدیدتر می طلبد و می خواهد با معرفی محصولات داخلی جدید، برند خود را بهتر معرفی کند. با توجه به برخی شنیده ها، ساینا اتوماتیک می تواند با گیربکس CVT، چهار دنده اتوماتیک یا AMT وارد بازار شود تا اختلاف قیمت زیادی با نسخه دنده ای نداشته باشد. احتمال می رود که نسخه اتوماتیک ساینا حدود ۳۲ میلیون تومان قیمت داشته باشد.

حال بعد از گذشت چند ماه شاهد هستیم که گویا گیربکس اتوماتیک CVT روی ساینا هاچبک نصب شده است و احتمالا تا اواخر سال رونمایی می شود. البته که هنوز این خبر به صورت رسمی از جانب سایپا اعلام نشده و تاییدی بر مجهز شدن ساینا به گیربکس اتوماتیک پیوسته وجود ندارد. ولی بر مبنا برخی شنیده ها، گویا سایپا گیربکس CVT را برای جدیدترین محصول خود انتخاب کرده است.

ساینا خودرویی است سواری که به نسل طراحی جدید تیبا شهرت پیدا کرده است. پیشرانه 1.5 لیتری چهار سیلندر 8 سوپاپ که قدرت 87 اسب بخار را دارد، در حال حاضر با گشتاور ۱۲۶ نیوتون متر به چرخ های جلو منتقل می شود و وظیفه این فرایند را یک گیربکس پنج دنده دستی بر عهده دارد. این خودرو از نظر طراحی نسبت به تیبا به روزتر است و از طرفی امکاناتی چون، شیشه ها و آینه های برقی، سیستم تهویه اتوماتیک، سنسور پارک عقب، تنظیم ارتفاع چراغ و… در آن دیده می شود.

 ساینا هاچ بک با گیربکس اتوماتیک وارد بازار می‌شود

 ساینا هاچ بک با گیربکس اتوماتیک وارد بازار می‌شود

 ساینا هاچ بک با گیربکس اتوماتیک وارد بازار می‌شود

 ساینا هاچ بک با گیربکس اتوماتیک وارد بازار می‌شود

منبع:اسب بخارنظرات

 • م ح ع م ح ع (26 آذر 1395 ساعت 19:14)

  وای بر حال ما که پراید را 32 میلیون باید سوار شویم !!!!

 • شاهین شاهین (26 آذر 1395 ساعت 14:59)

  اون اینترکولر نیست جلوی ماشین؟

  مهیار مهیار (7 بهمن 1395 ساعت 01:12)

  احتمالا روغن سرد کنه گیربکسه

 • فرزاد فرزاد (26 آذر 1395 ساعت 09:34)

  بهترین طراحی،ی که تا به حال برای یک محصول خیلی ارزان دیدم همین بود ولی نه برای مردم ایران و به پول آشغال و دستمال توالت ما.