1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. مسابقات
  4. آیا AMG Project One رکورد پیست نوربورگ رینگ را می زند؟

آیا AMG Project One رکورد پیست نوربورگ رینگ را می زند؟

24 اسفند 1396
  • 0

توبیاس مورس، مدیر مرسدس آ ام گ ادعا کرده که ابرخودروی Project One آن ها قادر است رکورد سریع ترین خودروی پیست نوربورگ رینگ را به نام خود ثبت کند.

 آیا AMG Project One رکورد پیست نوربورگ رینگ را می زند؟

سریع ترین زمان ثبت شده در معروف ترین پیست آلمان 6 دقیقه و 11.1 ثانیه می باشد که در سال 1983 توی استفان بلوف در یک پورشه 956 به ثبت رسیده است. رکورد فعلی خودروی جاده ای به پورشه 911 GT2 RS متعلق است و زمان آن 6 دقیقه 47 ثانیه می باشد.

زمانی که به مشخصات فنی Project One نگاه می کنیم، کاملا مشخص است که این خودرو در مقایسه با هر خودروی جاده ای دیگر می تواند عملکردی فوق العاده در این پیست داشته باشد. در شرایطی که نیروی موتور GT2 RS زیر 700 اسب بخار است، Project One که موتورش را از فرمول یک قرض گرفته بین 1000 و 1100 اسب بخار نیرو دارد. علاوه بر این، Project One تقریبا 675 کیلوگرم داون فورس دارد که بسیار بیشتر از 911 است.

 آیا AMG Project One رکورد پیست نوربورگ رینگ را می زند؟

مورس بیشتر در این باره صحبت نکرده و نگفته که Project One دیگر چه چیزهایی در چنته درد، ولی گفته که آن ها به دقت تمامی رکوردهای گذشته جهنم سبز را مطالعه کرده اند. طبق ادعای مورس، چالش برانگیزترین بخش پیدا کردن راننده ای است که بتواند هم سطح با پرفورمنس این خودرو باشد.

Project One از یک موتور فرمول یک و یک گیربکس هشت دنده دستی ساخت Xtrac بهره می برد.

اگر ابرخودروی مرسدس بنز بتواند رکورد این پیست را جابجا کند، فقط تصور کنید که آستون مارتین والکایری یا مک لارن سنا GTR چه کارهایی می توانند انجام دهند.

 آیا AMG Project One رکورد پیست نوربورگ رینگ را می زند؟نظرات