1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. سایپا : افزایش قیمت خودرو به دلیل رشد هزینه‌های تولید است

سایپا : افزایش قیمت خودرو به دلیل رشد هزینه‌های تولید است

12 اردیبهشت 1397
 • 6

مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا درباره افزایش قیمت اخیر برخی محصولات این شرکت اظهار کرد: قیمت خودرو متاثر از نرخ مواد اولیه و نرخ ارز است که در هر دوی آن‌ها با افزایش هزینه‌ها روبرو بوده‌ایم.

محسن جهرودی در حاشیه مراسم تحویل ۲۵۰ دستگاه خودروی تجاری گروه خودروسازی سایپا اظهار کرد: قیمت خودرو به شدت متاثر از نرخ ارز است زیرا برخی قطعات های‌تک مانند ecu وارد می‌شود.

 سایپا : افزایش قیمت خودرو به دلیل رشد هزینه‌های تولید است

وی با بیان اینکه شاهد بودیم که نرخ ارز مبادله‌ای از ۳۷۰۰ تومان به ۴۲۰۰ تومان رسید و حدود ۱۵ درصد افزایش هزینه در این حوزه داشتیم، ادامه داد: همچنین قیمت مواد اولیه تولید خودرو نیز افزایش یافته است و به عنوان مثال فولاد در چند ماه اخیر حدود ۳۵ درصد و قطعات پلیمری حدود ۶۰ درصد افزایش قیمت داشته است.

او ادامه داد: بنابراین در مجموع به دلیل رشد هزینه‌های تولید ناچار شدیم برای حفظ بنگاه قیمت برخی محصولات را افزایش دهیم، البته آن چه که افزایش یافته است بسیار کمتر از آن میزان بوده که باید اعمال می‌شده است.

وی درباره دلیل افزایش قیمت برخی محصولات در هفته گذشته و مجدد ا کاهش قیمت‌ها اظهار کرد: تصمیم‌گیری درباره قیمت‌ها باید با هم‌اندیشی و هم‌افزایی صورت گیرد. تاخیر ایجاد شده در آن مورد نیز ناشی از هماهنگی‌ها بوده است، ضمن آنکه به طور طبیعی ما باید از قبل از سال جدید اصلاح نرخ را انجام می‌دادیم.

جهرودی اظهارکرد: قیمت خودروهای کمتر از ۴۵ میلیون تومان را شورای رقابت تعیین می‌کند. ما از قبل از سال جدید درخواست خود را برای افزایش قیمت‌ها به شورای رقابت ارائه کرده‌ایم و منتظر تصمیم‌گیری این شورا هستیم.

وی افزود: البته شورای رقابت قیمت‌ خودروها را با یک فرمولی محاسبه می‌کند که ما نسبت به آن انتقاد داریم، با این حال منتظر تصمیم شورای رقابت هستیم.

او اظهارکرد: وارد کننده‌ها از چند ماه پیش به دنبال افزایش قیمت ارز به سرعت قیمت محصولات را افزایش داده‌اند ولی ما سعی کردیم تا در حد امکان قیمت‌ها را ثابت نگه داریم، با این حال اخیرا مجبور شدیم قیمت برخی از محصولات را افزایش دهیم.

منبع ایسنا


نظرات

 • حسین حسین (13 اردیبهشت 1397 ساعت 17:34)

  انشاالله خداوند نابودتون کنه که خون مردم رو کردین تو شیشه .آخه مرتیکه اشغال مونتاژ کردن افتخار داره .به امید نابودی ظالم.آمین

 • حسین حسین (13 اردیبهشت 1397 ساعت 14:42)

  افزایش قیمت خودرو به دلیل رشد هزینه هاست یا رشد بیلیاقتی شماست که اگر انحصار نبود خودتان میدانستید چه بلایی سرتان میومد؟؟؟

 • parsa parsa (12 اردیبهشت 1397 ساعت 18:49)

  هر چقدر خواستید گرون کنید. کی زورش به شما میرسه؟ ملت باید تاوان خیلی از اشتباهاتشون رو بپردازند. اینم روش

 • kiomars kiomars (12 اردیبهشت 1397 ساعت 14:15)

  آقای جهرودی
  وقتی قیمت خودروهای شما به این میزان متاثر از قیمت دلار است نتیجه میگیریم همانطور که به کچل میگویند زلفعلی اطلاق خودروساز به شما فقط یک شوخی است و شما چیزی بیشتر از مونتاژکار ، آن هم بسیار ناقص نیستید.

 • مسعود مسعود (12 اردیبهشت 1397 ساعت 11:29)

  وقتی این تولید کننده توان ارایه کیفیت و قیمت مناسب را دارا نیست ،بهتر است دولت عوارض و مایات گمرکی را بردارد!

 • در جستجوی ماشین در جستجوی ماشین (12 اردیبهشت 1397 ساعت 11:15)

  حالا اگه نرخ ارز کمتر شده بود شما قیمتا رو کاهش میدادین؟ فکر نکنم.