1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. دوباره ایران خودرو اتهام احتکار را تکذیب کرد

دوباره ایران خودرو اتهام احتکار را تکذیب کرد

29 خرداد 1397
 • 5

معاون فروش ایران خودرو با اشاره به این که به تدریج عرضه ۱۱۳ هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو به طور فروش قطعی آغاز شده گفت: علاوه بر این ۶۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه پیش فروش و ۴۵ هزار دستگاه پیش فروش گروه خودرویی داریم.

مصطفی خان کرمی درباره علت اختلال سایت پیش فروش خودروی این گروه خودروسازی با توصیه مردم به صبوری گفت: به دلیل تقاضای زیاد ناشی از حواشی بازار و تقدم تقاضا بر عرضه و ناکافی بودن پهنای باند اینترنت، سایت شلوغ و با کندی همراه است.

 دوباره ایران خودرو اتهام احتکار را تکذیب کرد

وی با اطمینان خاطر به متقاضیان واقعی خودرو، از فروش قطعی حدود 7 هزار دستگاه تاکنون خبر داد و گفت: علاوه بر این حدود 2700 دستگاه خودرو پیش فروش کرده ایم با اینحال بخشی از کندی سایت به دلیل فرایند چند مرحله ای تقاضای خودرو است و بخش دیگر هم از کندی درگاه بانک نشات می گیرد.

این مسئول گروه خودروسازی ایران خودرو از تکمیل مرحله به مرحله سایت فروش این شرکت خبر داد و در تشریح فرایند چندمرحله ای ثبت نام خرید خودرو گفت: بخشی از کندی سیستم به خاطر فیلترهای چک کننده ای است که برای محدود کردن تقاضای دلالان است و مانع از ثبت نام افرادی می شود که طی 6 ماه اخیر تقاضای خودرو کرده اند.

وی با تکذیب دپوی خودروهای تولید شده ،کل ظرفیت پارکینگ های ایران خودرو را حدود 6 هزار دستگاه اعلام کرد و گفت: تولید روزانه ایران خودرو میانگین 2500 دستگاه است و اگر در حال حاضر 3500 دستگاه در انبارها موجودی داریم از انباشت خودروهایی نشات می گیرد که در این چند روز تعطیلات گذشته عرضه نشده است.

کرمی همینطور با تاکید بر این که ایران خودرو برای پاسخگویی به نیاز بازار ظرفیت تولید خود را افزایش داده است گفت: آمار تولید محصولات ایران خودرو را از ابتدای امسال تاکنون حدود 120 هزار دستگاه عنوان کرد و گفت: از این تعداد حدود 116 هزار و 500 دستگاه فاکتور و تحویل متقاضیان شده است.

وی در عین حال با تاکید بر این که بزرگترین تولید کننده خودروی کشور مشکلی از نظر واگذاری خودرو ندارد گفت: اگر متقاضیان با وجود کندی سیستم برای ثبت خرید عجله دارند می توانند به تعمیرگاه های مرکزی ایران خودرو و نمایندگی مرکزی ایران خودرو در بزرگراه یادگار امام مراجعه و تقاضایشان را ثبت کنند.نظرات

 • جد جد (29 خرداد 1397 ساعت 21:44)

  ایران خودرو ----- هست احتکار کرده سر مردم ---- می گذاررد نمایندگی ها استانها اکثرا ---- هستند به مردم جفا می کند

 • k[k k[k (29 خرداد 1397 ساعت 18:15)

  تبانی بین دولتمردان و مسئولان عالی رتبه با خودروسازان و همچنین واردکنندگان خودرو باعث بوجود آمدن مافیای بزرگ در مملکت شده که با سودهای کلان عامل تمام این معضلات شده اند الان شما عکس تمام خودروهای دپو شده را هم به آقایون نشان بدی قبول نمیکنند . متاسفانه دلال محوری ورانتخواری در مملکت جا افتاده واین آقایون هم خوب یاد گرفتند چه شرایط روانی در بازار ایجادکنند که بتوانند سودهای کلان بجیب بزنند . متاسفانه هیچ مقام ومسئولی نیست که طرف مردم باشد، وزیر صنعت ومعدن یکی از کسانی هست که در این مدت کم با تصمیمات جهت دار و تعمدی باعث آشفتگی بازار شده است، و متاسفانه دریغ از یک اعتراض و بازخواست از طرف مقامات بالاتر ومجلس ........

 • شهروند زاهدانی شهروند زاهدانی (29 خرداد 1397 ساعت 11:38)

  غلط کرده دروغگوی کذاب
  پس چرا ده بار مراجعه کردیم توی همین ماه و ماه قبل که نیاز شدید به خودرو داشتیم هی میگفتن فعلا فروش نداریم؟؟!!

  حمید حمید (29 خرداد 1397 ساعت 19:56)

  دروغ می گن و روزی 2500 خودرو تولید می کنن و تحویل شرکت هایی می دن که مالکانشون خود مدیران ایران خودرو هستن و در بازار سیاه اقساطی یا نقدی می فروشن و با پولش برای خانومهاشون لباس می خرن و بعد هم ارث می زارن برای وارث تا سرقبرشون بگن چرا بیشتر برام نزاشتی فلان فلان شده

 • کیومرث کیومرث (29 خرداد 1397 ساعت 11:08)

  چه نیازی به ترامپ و تحریم های او وقتی خودمان دچار خودتحریمی هستیم