1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. نماینده مجلسی که اصرار به افزایش قیمت خودرو دارد!

نماینده مجلسی که اصرار به افزایش قیمت خودرو دارد!

15 شهریور 1397
 • 9

در حالی وزارت صنعت و شورای رقابت طی روزهای اخیر بارها گران شدن خودرو را تکذیب کردند، یک نماینده مجلس اصرار دارد که بگوید خودرو از امروز گران شده است.

شایعه گران شدن خودرو این روزها توسط برخی نماینده های مجلس مطرح شده که وزارت صنعت و شورای رقابت در اطلاعیه های رسمی گران شدن خودرو را تکذیب کردند ولی برخی نماینده های مجلس دست بردار نیستند و امروز هم یک نماینده مجلس مدعی شده که خودروهای زیر 45 میلیون از امروز 20 تا 25 درصد گران شدند.

وزارت صنعت، معدن و تجارت دیروز اعلام کرده بود، " افزایش قیمت خودرو که به نقل از وزیر صنعت,معدن و تجارت اعلام شده کذب محض بوده و واقعیت ندارد.

روابط عمومی وزارت صنعت و معدن و تجارت اعلام کرد:آنچه با عنوان افزایش قیمت برای خودروهای پایین 45 میلیون تومان وخودروهای بالای 45 میلیون تومانی به نقل از وزیر صنعت و معدن و تجارت در نشست مشترک کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از سوی یک سایت منتشر شده صحت ندارد.

لازم به ذکر است محمد شریعتمداری در این جلسه هیچ گونه صحبتی درباره افزایش قیمت خودروها نداشته و سایت مزبور به دروغ خبر افزایش قیمت خودرو را به وزیر صنعت،معدن و تجارت منتسب کرده است.

تاکید می شود، مرجع قیمت گذاری خودرو شورای رقابت است و تصمیم نهایی برای افزایش را ستاد تنظیم بازار خواهد گرفت.

روابط عمومی وزارت صمت حق پیگیری قضایی انتشار اخبار دروغ و انتسابی به وزیر صنعت و معدن و تجارت را حق قانونی خود دانسته و از رسانه ها تقاضا دارد تا با انتشار اخبار غیر موثق به نوسانات قیمتی در بازار خودرو و نیز نگرانی مردم در این زمینه دامن نزند."

این در حالی است که بار دیگر امروز نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس با ادعای اینکه از امروز قیمت خودرو‌های زیر 45 میلیون تومان 20 تا 25 درصد افزایش قیمت خواهد داشت، گفت: شورای رقابت از روند قیمت‌گذاری خارج شده است.

داریوش اسماعیلی ادعا کرد: طی جلسه‌ای که عصر روز گذشته با خودروسازان برگزار شد مقرر شد،با تصمیمی که گرفته شده خودرو‌های زیر 45 میلیون 20 تا 25 درصد افزایش قیمت خواهند داشت.

اسماعیلی همچنین مدعی شد: این افزایش قیمت از امروز و در خودرو‌های پیش فروش شرکت سایپا نیز اعمال خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس همچنین ادعا کرد: در بازه زمانی فعلی شورای رقابت از روند قیمت گذاری خودرو کنار گذاشته شده و سازمان حمایت عهده دار این مسئولیت شده است./

منبع تسنیم


نظرات

 • بی نام بی نام (18 شهریور 1397 ساعت 17:54)

  واقعا فکر میکنی اینا انتخاب مردم هستند؟

 • مرضیه مرضیه (17 شهریور 1397 ساعت 10:02)

  متاسفم برای این نماینده ها، خداروشکر که دوماه محرم و صفر اومد و مردم سرگرم شدند. بی ثباتی اقتصادی هم بیشتر می شه و هیچ کسم پاسخگو نمیشه. بخدا اگه مردم کشورمون کمی مثل سایر کشورها اتحاد داشته باشند و خودرو نخرند قیمت ها شکسته میشه نه تنها خودرو همه اجناس.

 • محمد محمد (17 شهریور 1397 ساعت 08:48)

  سلام. یکی سهم این نماینده رو بده!!!وگرنه اوضاع خرابتر میشه.

 • ایرانی بی عرضه ایرانی بی عرضه (17 شهریور 1397 ساعت 08:23)

  لعنت بر خودم باد نمایندگانی انتخاب می کنیم نه تخصص دارند نه وجدان و نه اخلاق

 • صابر انصاری صابر انصاری (16 شهریور 1397 ساعت 18:03)

  آقای اسماعیلی عزیز, فکر جیب مردم بدبخت و بیچاره را هم کرده ای که اینگونه مقتدرانه در پی افزایش قیمت خودرو هستی.مگه مردم چه گناهی کرده اند که فقط موقع انتخابات آنها را می بینید.

 • علی علی (15 شهریور 1397 ساعت 15:14)

  ظلم به ملت روزی شما را به نابودی می کشاند و ظالم پایدار نخواهد ماند. و اما خدمت به ملت و ایجاد رفاه و آسایش برای آنها رضایت خداوند را به همراه خواهد داشت و دعای مردم خیر دنیا و آخرت خواهد بود اگر بفهمیم.

 • kuhiu kuhiu (15 شهریور 1397 ساعت 10:57)

  اگه یه کوچولو سرتون و از برف بیارید بیرون متوجه همه چیز میشید.البته خودرو سازها گرون نکردن ولی احتکار کردن که گرون بشه و کاملا هم گرون شده الان یه پراید 111 توی بازار آزاد 36 الی 38 خرید فروش میشه..گرونی که شاخ ودم نداره یه کوچولو به خودتون زحمت بدید ووقت بگذارید برید توی بازار خودرو متوجه همه چیز میشید

 • سجاد سجاد (15 شهریور 1397 ساعت 10:56)

  کسانی که از خودروسازان حمایت میکنند با خودرو سازان سر در یک آخور دارند و به ملت مظلوم ستم روا می دارند ولی باید بدانند که طبق قول بزرگان حاکمیت کافر باقی می ماند ولی حاکمیت ظالم هرگز
  چراغ ظلم ظالم تا ابد هرگز نمی سوزد
  اگر سوزد شبی سوزد شبی دیگر نمی سوزد

 • محسن محسن (15 شهریور 1397 ساعت 10:41)

  همه نه ولی بیشتر مسئولین کاسب ودلال هستند ویک تعداد از مردم هم به این وضعیت آشفته دام میزنند در مملکتی که دیدگاه این باشد نه آبادانی نه آبادی می ماند فقط خود خدا کمک کند