1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. آمادگی سایپا برای روانه کردن روزانه 3 هزار خودرو به بازار

آمادگی سایپا برای روانه کردن روزانه 3 هزار خودرو به بازار

15 شهریور 1397
 • 4

مدیر پشتیبانی و تولید گروه خودروسازی سایپا گفت: تحویل قطعات به خطوط تولید آغاز شده که به این ترتیب می‌توانیم روزانه ۳ هزار دستگاه خودرو را آماده کرده و به واحد فروش تحویل دهیم.

آمادگی سایپا برای روانه کردن روزانه 3 هزار خودرو به بازارمسعود لؤلؤ افزود: هم اکنون ۱۰ هزار خودرو آماده تحویل داریم که به محض دریافت قطعات و تکمیل فرآیند تولید، این خودروها روانه بازار خواهد شد.

وی با بیان اینکه گروه خودروسازی سایپا محصولات مختلف و متنوعی را تولید می کند، اضافه کرد: در گروه ایکس ۱۰۰ خودروهای ۱۱۱، ۱۳۱ و ۱۳۲ در سایپا و پارس خودرو، در گروه ایکس ۲۰۰ خودروهای ۲۱۱، ۲۱۲ و ۲۳۲ در تهران و کاشان، خودروی برلیانس در پارس خودرو و خودروی سراتو در سایت سایپا تولید می شود ضمن اینکه خودروهای تجاری ما شامل وانت و کامیون در زامیاد و سایپا دیزل و خودروی وانت ۱۵۱ و خودروی آریو هم در شرکت بن رو تولید می شود.

لؤلؤ گفت: تاکنون محدودیت های تأمین قطعات که مربوط به عوامل بیرونی گروه سایپا است در روند تولید اختلالی را ایجاد کرده بود که هم اکنون با خبرهای خوشی که از روند ترخیص قطعات به گوش می رسد امیدواریم این قطعات هر چه زودتر تحویل خودرو ساز شود تا بتوانیم به روند عادی در تولید برسیم.

وی افزود: در تولید خودروهای سی کی دی هیچ مشکلی وجود ندارد، خودروهای ایکس ۱۰۰ و ایکس ۲۰۰ با قدرت تولید می شود اما به دلیل مشکل کسری قطعات، در تکمیل این خودروها از نظر زمانی تأخیر داریم.

مدیر پشتیبانی و تولید سایپا گفت: خودروهای تکمیل شده که دپو کنیم و به بازار ندهیم نداریم زیرا سیستم ردیابی خودروهای ما مکانیزه است ضمن اینکه نهادهای مختلف بازرسی هم به پایگاه اطلاعاتی ما اشراف دارند.

لؤلؤ در پاسخ به پرسشی درباره تخلف برخی نمایندگی های سایپا در فروش خودروهایی مانند سراتو با قیمت بسیار گرانتر از قیمت مصوب افزود: براساس روال مصوب واحد فروش، هیچ نمایندگی حق دریافت وجه بیشتر را ندارد ضمن اینکه فروش ما هم اینترنتی است و با تکمیل وجه صورت می گیرد، در این بین اگر نمایندگی هایی خطایی مرتکب شوند واحد بازرسی سایپا و نهادهای نظارتی بیرونی با آن به شدت برخورد می کنند.

وی گفت: نمایندگی هایی که از موقعیت خود سوءاستفاده و تخطی کردند خلعیت برایشان صادر کردیم و دیگر نمی توانند به عنوان نمایندگی سایپا فعالیت کنند.نظرات

 • 111111111 111111111 (17 شهریور 1397 ساعت 11:10)

  اگه اینا روزانه 3 هزارتا خودرو می تونن تولید کنن پس چرا تحویل خودروشون 2 ماهه دیگه هست؟
  نمیدونم شما، ما رو چی فرض کردین که اینطور حرف میزنید. تقصیر مردم هست که به شما بها دادن که شدین سایپا و ایران خودرو وگرنه حیف.....
  50 هزار خودرو رو شما باید 17 روزه تحویل بدین به گفته خودتون ولی دروغ میگین.

 • محمدرضا محمدرضا (17 شهریور 1397 ساعت 08:19)

  الان با مراجعه به سایتهای اینترنتی، حواله ماشینهایی رو دارند می فروشند که موعد تحویلشون خرداد 97 بوده! یعنی بعد از سه ماه تأخیر بالاخره خریدار تصمیم گرفته بفروشه.. به هر حال این یعنی حرف و عمل شما با هم همخوانی ندارد و خودرو به بازار تزریق نمیشه.

 • ممقانی ممقانی (15 شهریور 1397 ساعت 12:34)

  سلام لطفا به آقای مدیر پشتیبانی و تولید گروه خودروسازی سایپا بفرمایید درکنار این 3000 خودرو ، خودروی ثبت نامی بنده -سایپا111 - را هم که در خرداد ماه 97 با موعد تحویل هفته چهارم تیرماه 97 که پولشم کاملاگرفتند را هم مبذول فرمایند تا یک عمر دعاگوی ایشان و مسئولان دلسوز باشم . با تشکر از تمامی مسئولان دلسوز شرکت سایپا

 • k k (15 شهریور 1397 ساعت 11:15)

  با سلام
  می دانید دقیقا مشکل کشور ما چیست این دروغ گویی آقایون هست بنده از ساعتی که اعلام شد از صبح تا پاسی از شب و حتی نزدیک اذان صبح هم سعی کردم حتی با اینترنت پر سرعت نتوانستم ثبت نام کنم و اگر آقایون ماشین دارند چرا به ثبت نامی های قبل خودرو نمی دهند . بس کنید آنقدر دروغ گفتید که شخصا دزد بگیرم دست شما نمی دهم و هیچ اعتمادی به شما ندارم. اگر دوست داشتید منتشر کنید اما مردم متوجه می شوند و خیال نکنید .... با تشکر