1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. پاسخ سایپا در قبال سیاست‌های تحریمی آمریکا علیه ایران !!!

پاسخ سایپا در قبال سیاست‌های تحریمی آمریکا علیه ایران !!!

11 مهر 1397
 • 4

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: باتوجه به تحریم‌ها و محدودیت‌ها برضد صنعت خودروسازی کشور، گروه خودروسازی سایپا قصد دارد زمینه استفاده همه‌جانبه از ظرفیت‌های داخلی موجود و دانش و ایده‌های ناب علاقه‌مندان دانشگاهی و پژوهش‌گران فعال در حوزه خودروسازی را جهت توسعه داخلی‌سازی قطعات، کاهش ارزبری در صنعت خودروسازی و تولید محصولات جدید مورد استفاده قرار دهد.

 پاسخ سایپا در قبال سیاست‌های تحریمی آمریکا علیه ایران

محسن جهرودی اظهار کرد: با هدف توسعه داخلی‌سازی قطعات خودرو، سایپا از صنعت‌گران، دانشگاهیان و نخبگان، دعوت به‌همکاری می‌کند.

به گفته وی گروه خودروسازی سایپا قصد دارد زمینه همکاری را برای تمامی علاقه‌مندانی که هرگونه پژوهش مطالعاتی، طرح علمی و یا ایده ناب در زمینه طراحی، ساخت و کاربری قطعات خودرویی دارند فراهم کند.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا تأکید کرد: سایپا تمامی طرح‌ها، پیشنهادها و ایده‌ها را در زمینه ساخت قطعات مربوط به موتور، گیربکس و اکسل خودرو، ساخت قطعات تریم داخلی، قطعات برقی و سیستم‌های داخلی خودرو و همچنین ایده‌های تحقیقاتی و مطالعاتی درخصوص طراحی ظاهر بیرونی و داخلی خودرو را جمع‌آوری و مورد پایش قرار خواهد داد.

جهرودی ادامه داد: گروه خودروسازی سایپا به تمامی افرادی که طرح و ایده آنان پس از پذیرش، به‌صورت علمی در تولید محصولات آینده مورد استفاده قرار گیرد، تعهد خرید با تیراژ بالا را خواهد داد که ارزش‌گذاری بر روی دانش و خرید ایده علمی محققان محسوب می‌شود.

وی گفت: با اجرای این طرح، علاوه بر گسترش زمینه بهره‌مندی از توانمندی‌های داخلی و توسعه همکاری صنعت و دانشگاه، فرهنگ استفاده از تولید داخلی گسترش خواهد یافت.

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا تصریح کرد: تنها راه برون‌رفت از چالش کنونی صنعت خودروسازی و تحریم‌ها، خودباوری و استفاده از توان داخلی متخصصان و نخبگان است که سایپا در این راستا آماده هرگونه همکاری از طریق ایجاد فضا و فرصت بروز استعدادها و توانمندی‌ها است.

وی در پایان با اشاره به عدم استفاده از ظرفیت‌های داخلی موجود در دوره‌های گذشته تأکید کرد: یکی از اصول اقتصاد مقاومتی بهره‌گیری از توانمندی‌ها و تخصص نخبگان داخلی است که گروه سایپا قصد دارد با شناسایی ایده‌های خلاقانه در زمینه طراحی و ساخت قطعات خودرویی، زمینه اجرای پروژه‌های ساخت بر مبنای این ایده‌ها را با سرمایه‌گذاری به اجرا درآورده و به صورت تضمینی قطعات تولیدی را با تیراژ بالا خریداری کند.نظرات

 • ایلیا ایلیا (14 مهر 1397 ساعت 08:26)

  از کی تا حالا طراحی و تولید پراید نیاز به نخبه داشته؟!!!! یا معنی نخبه رو نمیدونی یا هنوز بعد از 30 سال پراید سوار نشدی آقای مدیر عامل سایپا. نخبه کسی که Audi SQ2 رو طراحی میکنه نه ******** تولیدی شرکت شما رو!!!

 • عادل عادل (11 مهر 1397 ساعت 16:12)

  پاسخ سایپا در قبال سیاست‌های تحریمی آمریکا علیه ایران !!!
  ای آمریکای ننگین! اونجاتون بسوزه، دیگه بهتون پراید نمیدیم !!!

 • آرمان آرمان (11 مهر 1397 ساعت 12:27)

  امیدوارم حرف هاتون فراموش نکنید و انجام بدیم مگر چه چیزی از کشورهای دیگه کمتر داریم؟

 • ناشناس ناشناس (11 مهر 1397 ساعت 10:59)

  جوک سال! خخخخهههه!
  آقای مدیر عامل سایپا، شما اگه دوزار به این حرفهایی که زدی اعتقاد داشتی، الان هنوز بعد 30 سال پراید خدا تومنی به خلق الله نمی نداختی!