1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان خارجی
 4. دوج چلنجر R/T Shaker

دوج چلنجر R/T Shaker

5 فروردین 1393
 • 2
 • 16728

خودروهای عضلانی امریکایی همیشه جز زیباترین خودروهای تاریخ بوده اند که شاید جز معدود خودروهایی در بازار باشند که همه به دنبال حداقل یک بار سواری با این خودروها هستند . شای بگویید فورد موستانگ جدید آمده ، شورولت کامارو جدید در بازار در حال فروش است ، ولی هیچ یک جایگاهی که دوج چلنجر در این بین را دارد هرگز پیدا نخواهند نمود . این خودرو همیشه با افتخار به موتورهای 8 سیلندرش تکیه کرده و این موتورها همیشه دارای چنان غرشی است که اگر در اتوبان یکی به این موتور پر هیبت ، تنها چند هزار دور موتور بدهد ، دیگر نیازی به بوق زدن نداشته و خودروی جلویی سریع تر راه را برای این قوچ وحشی باز می کند که شاید این قوچ کاری به او نداشته و با آرامش از کنار او بگذرد .

دوج چلنجر R/T Shaker

 

چلنجر R/T Shaker یادآور مدل Hemi 426 در اوایل دهه 70 میلادی است که یک موتور 8 سیلندر 7.0 لیتری داشت و رقیب قدری برای رقبای خود از فورد و جنرال موتورز به شمار می‌آمد . حالا که سالهای طلایی دوج به سر رسیده ، ظهور دوباره برند Shaker شاید یک نقطه امید تازه باشد برای روح اجداد خفته این هیولای نا آرام امریکایی .

 دوج چلنجر R/T Shaker

شرکت دوج ، مدل فوق را با دو رنگ سفید و نارنجی به عموم معرفی نمود ، که رنگ نارنجب از میانه کاپوت خودرو تا انتهای خودرو دارای خطوط مشکی رنگی باشد ، این یعنی اصالت و قدرتی که شاید هر راننده ای نتواند آنرا مهر نماید . این انتظار از این هیولای تازه متولد شده می رود که نه تنها یادآور یاد و خاطرات گذشته باشد ، بلکه سود و فروش گذشته را نیز برای کرایسلر نیز به ارمغان بیاورد .

 دوج چلنجر R/T Shaker

طراحی بدنه بسیار گیرا ، جذاب و پرقدرت می باشد . بر روی کاپوت محلی تعبیه شده برای ورود هوای بیشتر به داخل موتور این قوچ وحشی ، یعنی این موتور قوی تر شده که نیاز به هوای بیشتری دارد و این یک پیش اخطار برای دیگر رقبای خود نیز می باشد که باید برای رقابت با این تازه وارد دست به ارائه مدلهای خاص بزنند و این همان هیجانی بوده که همه در انتظارش هستند ، رقابت بین عضلانی های جدید .

(( دوج چلنجر R/T Shaker

در زیر کاپوت یک موتور V8 آمریکایی خالص با حجم 5.7 لیتر خواهید یافت که با مدلهای R/T دوج چلنجر یکسان است اما تفاوت از همینجا آغاز می شود ، با اینکه از قدرت این موتور چیزی گفته نشده ، اما گشتاور آن 400 پوند فوت ( عددی در حدود 542 نیوتن متر ) اعلام شده است .

دوج چلنجر R/T Shaker

تغییرات در سیستم فرمان با حساسیت بیشتر ، ترمزهای با دیسک و کالیبر بزرگتر و کمک فنرهای محکم تر سیستم کمک فنر اسپرت تر ، رینگهای 20 اینچی آلومینیومی آلیاژی و لاستیک‌های گودیر و سه حالت قابلیت تنظیم سیستم پایداری را شامل می‌شوند .

در داخل کابین ، تزئینات روکش‌های چرم ناپا و علامت دوخته شده Shaker ، تزئینات آلومینیومی و موارد دیگری به چشم می خورند تا باید منتظر ماند و دید این هیولای وحشی زیبا با چه امکاناتی وارد بازار خواهد شد .

چلنجر R/T Shaker با قیمت پایه 37 هزار دلار و در شش رنگ مختلف قابل سفارش است

دوج چلنجر R/T Shaker

دوج چلنجر R/T Shaker

دوج چلنجر R/T Shaker

دوج چلنجر R/T Shaker

دوج چلنجر R/T Shaker

دوج چلنجر R/T Shaker

دوج چلنجر R/T Shaker

دوج چلنجر R/T Shaker
نظرات

 • احسان آرسنالی احسان آرسنالی (10 اردیبهشت 1393 ساعت 09:59)

  حالا دوجه

 •  ehsan ehsan (8 فروردین 1393 ساعت 21:36)

  فکرش رو بکن!
  یعنی فقط 110 میلیون تومن برای مدل پایه!
  چیزی معادل مزدا3 !!!!!