1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان خارجی
 4. آغاز تولید شاهکار جدید لکسس، NX

آغاز تولید شاهکار جدید لکسس، NX

20 مرداد 1393
 • 2

تولید کراس اوور جذاب و هیجان‌انگیز لکسس در ژاپن آغاز شده است. خودرویی که انتظارات زیادی از آن می‌رود و می‌تواند نقش لکسس را در بازار خودروهای لوکس ارزان قیمت، پر رنگ‌تر نماید. اولین نمونه لکسس NX با موتور توربوشارژر در کارخانه میاتا تولید می‌شود. لکسس تأکید دارد که خریداران باید در انتظار کیفیتی غیر قابل باور باشند. این کارخانه جایزه طلایی کیفیت کارخانه‌ها در سال 2014 را از جی دی پاور دریافت کرده است.

برای اطمینان از کیفیت این محصول، تاکنون مدل توربو در یک میلیون کیلومتر مسافت مورد آزمون قرار گرفته است.

بعد از بحران مالی جهانی و سونامی ژاپن، یکی از دو خط تولید موتور در لکسس تعطیل شده بود که اکنون دوباره به بهره‌برداری کامل رسیده است.

موتور 2.0 لیتری چهار سیلندر توربوی مدل NX 200t و پیشرانه هیبریدی مدل NX 300h در این تأسیسات ساخته می‌شوند. موتور دو لیتری با تزریق مستقیم سوخت و تکنولوژی زمان‌بندی هوشمند سوپاپ‌ها و توربوشارژر قادر به تولید نیروی 235 اسب بخار و گشتاور 350 نیوتن متر است. این نیرو توسط یک گیربکس شش سرعته خودکار به چرخ‌ها منتقل می‌گردد. مدل هیبریدی هم با موتور 2.5 لیتری چهار سیلندر مجهز به چرخه اتکینسون، نیروی 194 اسب بخار را استخراج می‌کند.

تاکنون 6500 دستگاه از NX در ژاپن پیش‌فروش شده‌اند. لکسس از تقاضای بالا برای مدل NX در سراسر جهان خبر داده است. بنابراین امید می‌رود تا این خودرو به هسته اصلی فروش محصولات حتی بالاتر از برادر بزرگ‌تر یعنی مدل RX این شرکت تبدیل گردد.

 آغاز تولید لکسس NX

 آغاز تولید لکسس NX

 آغاز تولید لکسس NX

 آغاز تولید لکسس NX

 آغاز تولید لکسس NX

 آغاز تولید لکسس NX

 آغاز تولید لکسس NX

 آغاز تولید لکسس NX

 آغاز تولید لکسس NX

منبع carscoops.com


نظرات

 • عبدالرضا رضا عبدالرضا رضا (15 شهریور 1393 ساعت 08:54)

  woooow لــــــکسس چــــی ســـــاخـــتــــــــــــه ، مــحـــشــــــره. یــــکــــــــــی از زیبـــــاترین شــــاسی بلنـــداییه که دیدم. بـــــا چــــشـمـــــــاش مــیــــگــــه بـــــکــش کـــنــــار داداششش.
  تاکنون 6500 دستگاه از NX در ژاپن پیش‌فروش شده‌اند.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • عشق خودروهای ژاپنی عشق خودروهای ژاپنی (20 مرداد 1393 ساعت 12:24)

  همون چیزی که از لکسس انتظار میره عالی