1. خانه
  2. خودرو‌ ها
  3. میتسوبیشی
  4. لنسر

میتسوبیشی لنسر (Mitsubishi Lancer)

  • کلاس بدنهسدان
  • کلاس اتومبیلC Segment
  • تعداد نسل ها (بازار ایران)1 نسل
  • سال های تولید2007 - اکنون
درباره میتسوبیشی لنسر

میتسوبیشی لنسر، خودروی سدان سایز C این کمپانی است که شاید مهم ترین خودروی ساخته شده توسط آن باشد. این خودرو از سال 1973 روی خط تولید رفت و 9 نسل از آن طی 5 دهه گذشته تولید شد. نسل های اول، پنجم، ششم، و نهم این خودرو از طریق نمایندگی های فروش وارد بازار ایران شدند و به علت توانایی های دینامیکی بالا و جوان پسند بودن، حضورشان در بازار کاملا پر رنگ بود. سایر نسل های این خودرو نیز به صورت انگشت شمار در بازار موجودند که معمولا به صورت سفارتی یا شخصی وارد شده بودند.

میتسوبیشی از ابتدای معرفی مدل لنسر، این خودرو را در چندین تیپ و تریم کاملا متفاوت به تولید می رساند و تمام نسل های لنسر از تنوع مشخصات فنی و رفاهی گسترده ای برخوردار بودند، به گونه ای که به طور همزمان مدل های پایه یک نسل در ناوگان تاکسیرانی، و نمونه های ایوولوشن همان نسل در مسابقات رالی جهانی به کار گرفته می شدند!

نسل نهم لنسر که در سال 2007 در نمایشگاه دیترویت آمریکا معرفی شد، بعد از یک دوره غیبت طولانی در سال 2014 توسط آرین موتور به بازار ایران بازگشت. این خودرو ابتدا به صورت میدل آپشن و با پیشرانه 1.6 لیتری و نام تیپ 2 با گیربکس های دنده ای و اتوماتیک به بازار عرضه شد. سپس تیپ 4 این خودرو با پیشرانه قوی تر و امکانات رفاهی کامل معرفی شد و در نهایت تیپ 1 نیز به عنوان نمونه لو آپشن، سبد مدل های میتسوبیشی لنسر در ایران را تکمیل کرد. از سال 2016 نیز نسخه فیس لیفت این خودرو به بازار معرفی و عرضه شد. اطلاعات کامل تر درباره مشخصات فنی این خودرو و تیپ های آن را می توانید در  صفحات لنسر تیپ 1 و 2 و لنسر تیپ 4 مطالعه نمایید.