1. خانه
  2. خودرو‌ ها
  3. کینگ لینگ
  4. تاگا H

پیکاپ کینگ لینگ تاگا H

  • کلاس بدنهوانت
  • کلاس اتومبیلPickup Trucks
  • تعداد نسل ها (بازار ایران)1 نسل
  • سال های تولید2017 - اکنون
درباره کینگ لینگ تاگا H

پیکاپ کینگ لینگ تاگا H یکی از محصولات شرکت کینگ لینگ است. این پیکاپ غول پیکر دو رگه چینی – ژاپنی بر مبنای پیکاپ ایسوزو D-MAX توسعه داده شده و از سال 2017 به بازارهای جهانی عرضه شد. همچنین این پیکاپ چینی نسخه‌ای مقرون به صرفه تر از ایسوزو D-MAX محسوب می شود. نکته قابل توجه این است که تاگا در بازارهای جهانی با دو نام ایسوزو تاگا و ایسوزو کینگ لینگ تاگا شناخته می شود.

پس از موفقیت های تاگا، ایسوزو و کینگ لینگ تصمیم گرفتند تا این پیکاپ پرطرفدار خود را فیس لیفت کنند. در سال 2021 کینگ لینگ نسخه فیس لیفت این خودرو را با نام کینگ لینگ تاگا اچ رونمایی کرد که این پیکاپ نیز با استقبال خوبی روبرو شد. همچنین به علت تجربه زیاد ایسوزو در تولید خودرو های دیزلی، پیکاپ تاگا ابتدا فقط با پیشرانه دیزلی به فروش می رسید اما پس از فیس لیفت، یک پیشرانه بنزینی نیز در کنار پیشرانه دیزلی برای این خودرو در نظر گرفته شد.

پس از استقبال از نسخه های قدیمی و جدید ماشین تاگا، برخی از شرکت های ایرانی نیز تصمیم گرفتند تا خودروی تاگا H را به بازار خودروی ایران عرضه کنند. از میان شرکت های مذاکره کننده با کینگ لینگ، شرکت پادرا دیزل توانست زیرساخت های مورد نظر برای تولید این خودرو را فراهم کرده و به عنوان شریک تجاری کینگ لینگ در ایران معرفی شود. شرکت پادرا دیزل از سال 1392 به عنوان نماینده رسمی شرکت تاترا تراکس جمهوری چک در ایران به تولید خودروهای آتش نشانی و کامیون پرداخته است.

سرانجام در تیرماه 1401 پیکاپ کینگ لینگ تاگا اچ توسط شرکت پادرا دیزل در دو تیپ بنزینی و دیزلی در ایران معرفی شد. این دو پیکاپ چینی از نظر ظاهری تفاوتی با یکدیگر ندارند و تنها در بخش مشخصات فنی متفاوت هستند. برای اطلاع از مشخصات هر تیپ به صفحه همان تیپ مراجعه فرمایید. همچنین این خودرو در دو نسخه با فاصله محوری های متفاوت عرضه خواهد شد. لازم به ذکر است که تنها تیپ پیکاپ تاگا دیزلی تنها با فاصله محوری بلند به بازار عرضه می شود.

همانطور که اشاره شد به غیر از طول فاصله محوری خودرو هیچ تفاوتی از نظر ظاهری و کابین میان دو تیپ بنزینی و دیزلی تاگا H وجود ندارد. 

پیکاپ کینگ لینگ تاگا H از نظر قوای محرکه و امکانات رفاهی و همچنین طراحی ظاهری خودرویی قابل قبول محسوب می شود و می تواند در صورت عرضه درست تبدیل به رقیبی سرسخت برای رقبای خود شود. رقبای این خودرو پیکاپ هایی نظیر KMC T8، آمیکو آسنا دنده‌ای و اتوماتیک، فوتون تونلند فیس لیفت و مکث موتور کلوت هستند.