1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. احتمال تولید جگوار جِی پیس جدید در آینده‌ای نزدیک

احتمال تولید جگوار جِی پیس جدید در آینده‌ای نزدیک

15 فروردین 1398
  • 0

شایعات مربوط به تولید شاسی‌بلند پرچم‌دار جگوار اولین بار در چند سال اخیر منتشر شده بود و اگر جدیدترین خبر منتشر شده درست باشد انتظار می‌رود این خودرو در سال 2021 و به عنوان رقیب خودروهایی همچون ب ام و X6، مرسدس بنز GLE کوپه، آئودی Q8 و پورشه کاین کوپه وارد صحنه شود.

نام این خودرو که به‌صورت غیررسمی جی پیس است طبق گفته‌ها از پلتفرم MLA جگوار استفاده خواهد کرد و احتمال تولید نسخه‌ی پلاگین هیبریدی آن نیز وجود دارد. بنا به گزارش پدال و به نقل از اتوکار، نسخه‌ی پلاگین هیبریدی جی پیس از پیشرانه‌ی 6 سیلندر توربوی بنزینی و واحدی الکتریکی استفاده خواهد کرد. این خودرو در حالت الکتریکی محدوده حرکتی حدود 80 کیلومتری خواهد داشت.

jaguar-f-pace-0.jpg
شاید جگوار نسخه‌ی ارزان‌تری از این شاسی‌بلند پرچم‌دار را نیز با استفاده از پیشرانه‌ی چهار سیلندر عرضه کند و اگر تقاضای کافی وجود داشته باشد احتمال تولید نسخه‌ی تمام الکتریکی هم وجود خواهد داشت.

حذف ارتباط مکانیکی سنتی با چرخ‌های عقب به این خودروساز اجازه خواهد داد قوای محرکه‌ی الکتریکی و مجموعه باتری در محفظه‌ی کوچک‌تری جای بگیرد. این امر روی افزایش فضای کابین تأثیر مثبتی داشته چراکه خودرو فاقد تونل گیربکس خواهد بود. البته فضای سر عقب می‌تواند تحت تأثیر خط سقف خمیده قرار گیرد.

Jaguar-XE-2020-1024-22.jpg

از نظر ابعاد باید گفت جی پیس اشاره شده در جایگاهی بالاتر از مدل‌های ای پیس و اف پیس قرار خواهد گرفت و طول حدود 4.9 متری و فضای بار 650 لیتری خواهد داشت که تقریباً مشابه مرسدس بنز GLE کوپه است. در داخل کابین نیز همانند XE فیس لیفت از صفحات نمایش OLED استفاده خواهد شد.

منبع پدال


نظرات