1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. وضعیت نا مشخص تحویل خودروهای mg 360

وضعیت نا مشخص تحویل خودروهای mg 360

13 شهریور 1398
 • 4

تعدادی از مشتریان شرکت صنعت خودرو آذربایجان (آذویکو) می‌گویند که بعد از نزدیک به یک سال از موعد تحویل خودروهای ثبت‌نامی، هنوز خبری از تحویل خودروها نیست و این شرکت تقاضای تا ۳۰۰ میلیون تومان وجه دیگر کرده است.

یکی از این مشتریان اظهار کرد: در خرداد ماه سال گذشته خودروی MG ۳۶۰ را با قیمت قطعی ۶۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان با پیش پرداخت ۱۲ میلیون تومان و موعد تحویل ۱۲۰ روز کاری ثبت‌نام کردم. طبق آنچه که در قرارداد ذکر شده است قرار بود باقی مبلغ طی سه فقره چک ۱۲ میلیون تومانی دیگر به علاوه یک وام ۲۰میلیون تومانی در زمان موعد تحویل خودرو که اواخر آبان ماه تا اوایل آذرماه ۹۷ بوده است، پرداخت شود.

این مشتری ادامه داد: زمانی که ما قسط آخر را نیز پرداخت کردیم، شرکت اعلام کرد که نمی‌تواند خودروها را تحویل دهد. بنابراین اطلاعیه‌ای به صورت جدول زمان‌بندی شده در سایت خود منتشر کرد که طبق آن قرار بود به تفکیک زمان ثبت‌نام، خودرو از بهمن ماه سال ۹۷ تا شهریور ماه سال جاری به مشتریان تحویل داده شود. طبق شنیده‌ها و پیگیری‌های ما، تا اواسط فروردین ماه نیز تعداد ۱۲۰۰ خودرو از ۳۷۰۰ خودرو ثبت‌نامی تحویل داده شده است اما پس از آن دیگر خبری از تحویل خودروهای ما نشد.

طبق ادعای این مشتری، شرکت قراردادها را فسخ کرده و به مشتریان اعلام کرده است که برای دریافت اصل پول خود با احتساب ۱۸ درصد سود به شرکت مراجعه کنند.

او می‌گوید: چندی پیش به وزارت صنعت، معدن و تجارت مراجعه کرده و به همراه تعدادی از مسئولان این وزارتخانه، نمایندگان شرکت آذربایجان خودر و تعدادی از مشتریان جلسه‌ای برگزار شد که طی آن به صراحت نماینده شرکت به مشتریان گفته است که "از نظر ما قرارداد فسخ است و اصل پول مشتریان با ۱۸ درصد سود به آن‌ها بازگردانده خواهد شد".

این مشتری ادامه داد: در جلسه‌ای که در حضور نمایندگان شرکت و مسئولین وزارت صمت برگزار شد، از یکی از نمایندگان شرکت شنیدیم که می‌خواهند خودروهای ۱۰ هزار دلاری ما را با خودروی ۳۰ هزار دلاری دیگر تعویض کنند؛ لذا خواسته‌اند که مبلغ ۳۰۰ میلیون دیگر مابه‌التفاوت پرداخت کنیم. این در حالی است که طبق محاسبات حتی برای این کار باید ۲۰۰ میلیون تومان دیگر پرداخت کنیم نه ۳۰۰ میلیون تومان. این موضوع نشان می‌دهد که شرکت در این زمینه نیز تنها به سود خود می‌اندیشد.

در همین زمینه یکی دیگر از مشتریان شرکت صنعت خودرو آذربایجان گفت: ثبت‌نام‌ها از اردیبهشت ماه ۹۷ آغاز و تا تیرماه سال گذشته انجام شد که طی سه نوبت ۱۰۰،۱۲۰ و ۱۴۰ روز کاری قرار بوده است که خودروها به مشتریان تحویل داده شود. اما تاکنون خبری از تحویل خودرو نشده است. در نتیجه پیگیری ما، شرکت در تاریخ ۱۵ بهمن ماه ۹۷، جدول زمانبندی شده برای تحویل خودروها از بهمن همان سال تا شهریور ماه سال جاری منتشر کرد.

این مشتری مدعی شد: حدود ۱۲۰۰ دستگاه از این خودروها تا اردیبهشت ماه سال جاری تحویل داده شد که البته این نیز مشخص نیست متعلق به مشتریان واقعی بوده یا خیر. پس از اردیبهشت ماه سال جاری دیگر رسما شرکت اعلام کرد که توان تحویل خودروها دیگر براساس همان جدول را هم ندارد. این در حالی است که برررسی‌ها نشان می‌دهد شرکت تولید داشته اما تحویل نداده و خودروها را در بازار آزاد عرضه کرده است.

وی اظهار کرد: من در اردیبهشت ماه سال گذشته خودرو MG ۳۶۰ را با قیمت قطعی ۸۸ میلیون تومان و با پرداخت ۳۹ میلیون تومان ثبت‌نام کردم. قرار بر این بود که باقی مبلغ را در زمان تحویل خودرو که تقریبا ۱۵ مهرماه ۹۷ بود، تکمیل‌وجه کنم اما اکنون بعد از گذشت نزدیک به یک‌سال از موعد تحویل، خبری از تحویل‌ها نیست.

او خاطرنشان کرد: من و بیش از ۳۰۰ نفر از کسانی که مشکل بنده را دارند، کاملا بلاتکیف هستیم. شرکت نه اعلام می‌کند که چه زمانی تحویل می‌دهد، آیا قرار است خودرویی جایگزین شود یا خودروی ایرانی تحویل می‌دهد! هر صحبتی هم می‌کنیم که می‌گویند" بیایید اصل پولتان را بگیرد".  

 

منبع ایسنا


نظرات

 • ابوالفضل اسدی ابوالفضل اسدی (13 مهر 1398 ساعت 18:25)

  سلام دوستان بدبخت ترازخودم که گول این***** وخورده ایم بیایید همه باهم بریم جلوی صنعت ومعدن تجمع کنیم وحقمون وبگیریم
  من که کلا بدبخت شدم زندگیم داره میپاشه

 • مجید اکبری مجید اکبری (16 شهریور 1398 ساعت 13:15)

  از حرف تا عمل فاصله اش از زمین تا آسمان است!
  شرکتی که با تبلیغات وسیع ولی پوشالی از جمله پرداخت وام کم بهره و اطمینان دادن به مشتریان مبنی بر اینکه کلیه قطعات مورد نیاز مونتاژ خودرو حتی چندین برابر تعهدات پیش فروش' پیش از تحریم ها وارد انبارهای این شرکت شده' سرمایه مردم را جذب کرده و حالا در بی تعهدی محض تحریمهای ظالمانه را بهانه قرار داده و حتی جوابگوی مشتریانش نیست.
  از این دست **** ها و ******* های آشکار کم ندیدیم و تا زمانی که مسئولین بی مسئولیت و نمایندگان شریک **** و رفیق قافله در این مملکت هستند باز هم به کَرات خواهیم دید.
  فرمول هاتون هم بخوره تو سرتون که باعث حتی نابودیِ زندگی عده زیادی از ملت شدید.

 • ثبت نام کپچر نگین خودرو ثبت نام کپچر نگین خودرو (13 شهریور 1398 ساعت 11:55)

  یکی به داد مشتریان بدبخت **** خودرو(نماینده رنو) برسه که 100 میلیون پول از مشتری گرفته یه لیوان اب هم روش. اقای وزیر و وکیل و نماینده مجلس ما دادمون رو سر کی بزنیم.

 • کیوان کیوان (13 شهریور 1398 ساعت 09:50)

  سلام یکسال و نیم پیش ماشین زیرپامونو فروختیم دادیم به این شرکت حال بعد از دوبار بد عهدی که موعد تحویل مشخص کردند. کلا دفتر مرکزی را هم بستن و رفتن . منتظریم یه مرد پیدا شه به داد این 4000 نفر ایرانی برسه ! یعنی یکی پیدا میشه ؟