1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. 4 پیشنهاد کارمانیا برای خریداران BYD S7

4 پیشنهاد کارمانیا برای خریداران BYD S7

26 شهریور 1398
 • 5

روز گذشته شرکت خودروسازی کارمانیا به عنوان تولیدکننده محصولات بی وای دی در ایران، به مشتریان بی وای دی S7 اعلام کرد که فعلا امکان تولید و تحویل این خودرو وجود ندارد و باید برای مشخص نمودن وضعیت قراردادشان باید به نمایندگی های این شرکت مراجعه کنند.

بر اساس تصاویر ارسالی در خصوص بخشنامه جدید کارمانیا، دارندگان حواله بی وای دی S7 باید از میان ۴ طرح اعلام شده شرکت یکی از آن ها را انتخاب نمایند. آن طور که در این بخشنامه عنوان شده است، فعلا امکان تامین قطعات منفصله بی وای دی S7 به خاطر مشکلات تحریم وجود ندارد و برای همین نمی توان در آینده نزدیک انتظار حضور این خودرو را در جاده های کشور داشت.

شرکت کارمانیا در بخشنامه جدید خود، ۴ راه پیش پای مشتریان بی وای دی S7 را اینگونه شرح داده است:
۱- تمدید قرارداد یکساله برای مشتریان با لحاظ کردن سود مشارکت و جریمه تاخیر:
در اصل شرکت در این طرح می گوید که تا به امروز سود مشارکت ذکر شده در قرارداد و جریمه تاخیر ۱۲ درصد بر اساس اصل پول (پیش پرداخت) محاسبه شود. همچنین کارمانیا علاوه بر این موارد، سود ۱۳ درصدی دیگری را هم لحاظ می کند و در نهایت مجموع مبلغ را (اصل پول+سود مشارکت در قرارداد S7+جریمه ۱۲ درصد+سود ۱۲ درصدی اضافه) به عنوان پیش پرداخت یک قرارداد جدید یکساله در نظر می گیرد. برای قرارداد جدید سود مشارکت ۱۸ درصد و جریمه تاخیر ۱ درصد ماهانه (۱۲ درصد سالانه) در نظر گرفته شده است.
در واقع بر اساس این طرح، کارمانیا می گوید که احتمالا یک سال طول می کشد تا امکان تولید بی وای دی S7 فراهم شود و مشتریان می توانند با اعتماد به شرکت، دوباره وجه خود را در قالب مشارکت در تولید به این شرکت بسپارند.


۲- پرداخت سود مشارکت و جریمه تاخیر به صورت نقدی و تمدید قرارداد با اصل پول:
در این طرح مشتریان می توانند سود مشارکت اعلام شده در قرارداد بی وای دی S7 را با جریمه تاخیر ۱۲ درصدی و سود اضافی ۵ درصدی را دریافت کنند و اصل پول خود را در قالب یک قرارداد جدید یک ساله با سود ۱۸ درصد و جریمه تاخیر ۱ درصد ماهانه (۱۲ درصد سالانه) نزد شرکت بسپارند. در این طرح می بینیم که کارمانیا ۸ درصد اضافه سود پرداختی کمتری نسبت به طرح اول در نظر گرفته است. همچنین مشتریان می گویند که بر اساس اعلام کارشناسان شرکت کارمانیا، دریافت سود مشارکت و جریمه تاخیر تا ۹۰ روز به طول می انجامد.


۳- انصراف مشتری و پرداخت اصل پول به اضافه سود انصراف و جریمه تاخیر:
در این طرح کارمانیا سود انصراف را با سود مشارکت درج شده در قراردادها برابر در نظر گرفته و این اقدام را به عنوان حسن نیت خود اعلام کرده است. اما دیگر خبری از اضافه سود پرداختی نیست و مدت زمان بازپرداخت پول نیز تا ۹۰ روز بعد از ثبت انصراف خواهد بود.


۴- تحویل خودروی جایگزین از محصولات کرمان موتور:
در این طرح اصل پول مشتریان به اضافه سود مشارکت و تاخیر نیز به عنوان پیش پرداخت یک قرارداد جدید با کرمان موتور در نظر گرفته می شود و مشتریان می توانند به جای تحویل بی وای دی S7، جک J4 و S3 را خریداری کنند. تحویل خودروهای اعلام شده از جانب کرمان موتور در قرارداد جدید ۴۰ روز کاری اعلام شده و ۱ درصد سود تاخیر ماهانه نیز در نظر گرفته شده است. در این طرح کارمانیا جک J4 و S3 را با تخفیف به مشتریانش می دهد و به ترتیب قیمت ۱۴۰ و ۱۹۵ میلیون تومان را اعلام نموده است.نظرات

 • reza reza (3 خرداد 1400 ساعت 13:22)

  با حذف s6 از سبد محصولات و اضافه شدن ek1 , keyton بزرگترین توهین به شعور مشتریانی که زمانی به کارمانیا و برند بی وای دی اعتماد و افتخار داشتند وارد شده است.!!!!!!! وجود هر برندی به جز بی وای دی در سبد محصولات کارمانیا حتی پورشه و بنز باعث سلب اعتماد مشتریان از خدمات پس از فروش و آینده فعالیت کارمانیا و سقوط اعتبار گذشته کارمانیا در حوضه خودرو خواهد شد. مگر اینکه کارمانیا قصد پیچوندن مشتریان قدیمی و تغییر نوع فعالیت صنعتی خود را داشته باشد.

 • حسین حسین (1 مهر 1398 ساعت 19:41)

  من کل کارام رو میذارم کنار وتا آخر پای شکایت از این شرکت ***** میمونم.ما انقلاب نکردیم که زورگوهایی مثل شما هرطور که بخواهند به مردم ظلم کنن.

 • مهدی مهدی (29 شهریور 1398 ساعت 06:41)

  دزدی وکلاه برداری توی روز روشن
  کارمانیاپول رادوسال پیش گرفته الان میخواد بالغو قرارداد
  سودپول رابده ...چه نرخ سودی می تونه جبران ضررمالباختگان را بکنه....
  اگرخریداران byd s7 می خواستن مثلاجکs3بخرند که زمان ثبت نام قیمتش ۷۰میلیون بود....الان بعداز۲سال ۱۸۵پول بدن؟؟؟؟پیشنهاد شرم آوری است ازطرف کارمانیا....

 • حميد حميد (28 شهریور 1398 ساعت 09:23)

  اين ****** در روز رروشن هستش و شركت ميخواد امكان شكايت رو از خريداران بگيره ، بنده در آذر ۹۶ براي ثبت نام ۶۰ ميليون پيش پرداخت دادم (در حاليكه در همان زمان خودروي S3 توسط همين كرمان خودرو (شركت كارمانيا زيرمجموعه كرمان خودرو محسوب ميشه ) به مبلغ ۷۰ ميليون نقدي فروخته ميشد !!!!! حالا بعد از دو سال با طرح فريبكارانه كارمانيا بايد ۱۰۰ ميليون رو اون پول و سودش بزارم تا همون S3 رو به من تحويل بدند !!!! ارزش ۶۰ ميليون در اون زمان حدودا ۱۵۰۰۰ دلار بوده كه با ارزش الان فقط ۱۶۵ ميليون فقط پيش پرداخت من بوده بدون احتساب سود و تاخير و … !!! از همه خريداران تقاضا ميكنم فقط دنبال شكايت و پيگيري حقوق باشند و فريب اين شركت رو نخورند ، اميدوارم رياست جديد قوه قضائيه بنابر قولي كه داده ، حق ما رو از اين خودروساز بگيره

 • روشنگر روشنگر (27 شهریور 1398 ساعت 13:30)

  کارمانیا هم به شکل عیان داره زرنگی میکنه . بابا بچه زرنگ... BYD S7 گرونترین مدل چینی شرکت بوده. حالا که نمیتونه تحویل بده چرا حداقل با جک S5 عوض نمیکنه که خریدارا رو بتونه تا حدی راضی کنه ؟ آها یادم رفت پول تو جیب شما پوله فقط. سودم فقط مال شماست. مشتری بچاره (با توجه به شرایط بازار) با جک S5 هم ضرر میده شما j4 و s3 عجیب غرب بهش میدین ؟؟؟ یه پیشنهاد بهتر : با سایپا قرارداد ببندید 4 تا پراید بجاش بدین (3 تا مال L90 و برلیانس) این از همه سودش براتون بیشتره . حداقل 1 سال هم طول میکشه پول تو جیبتون میمونه