1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. تیبا جایگزین پراید می شود؟

تیبا جایگزین پراید می شود؟

4 آبان 1398
 • 4

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت پس از متوقف شدن خط تولید پراید، تیبا جایگزین آن می‌شود.

ولی ملکی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به صحبت‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر توقف خط تولید پراید در ماه‌های آینده گفت: براساس اخبار رسیده پس از متوقف شدن خط تولید پراید، تیبای ارتقا یافته، جایگزین آن می‌شود.

بیشتر بخوانید: مقایسه ساینا و تیبا با بررسی کامل مزایا و معایب

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر سایپا امکانات چندانی ندارد که خودروی دیگری جز تیبا را جایگزین پراید کند، افزود: تیبا از یک سو از نظر قیمتی نزدیک پراید بوده و از سوی دیگر نسبت به پراید خودرویی مطمئن‌تر و ایمن‌تری است.

سمند یا پارس جایگزین پژو 405 می‌شود

وی در پاسخ به این پرسش که چه خودرویی می‌تواند جایگزین پژو 405 شود؟ اظهار کرد: ایران خودرو می‌تواند سمند یا پرشیا را جایگزین پژو 405 کند، این شرکت مشکلی در تولید خودرو جایگزین ندارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: برای متوقف کردن خط تولید یک کالا در ابتدای امر باید جایگزین مناسبی برای آن در نظر گرفته شود، بنابراین خودروسازان نیز قطعا زیرساخت‌های لازم برای جایگزین کردن تیبا یا هر خودرویی دیگری را به جای پراید فراهم کرده‌اند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که آیا خودروی جایگزین پراید باید قیمتی مشابه داشته باشد؟ ادامه داد: قیمت تیبا به پراید نسبت به سایر خودروها نزدیکتر است در واقع نمی‌توان خودرویی در نظر گرفت که قیمتی کاملا مشابه داشته باشد.

 نظرات

 • مجید مجید (4 آبان 1398 ساعت 19:23)

  اشغال دیگری از راه میرسد

 • رضا رضا (4 آبان 1398 ساعت 19:20)

  افرین بر نخبه های کشورمون ان شاء الله اگه همین جوری ادامه بدین دست امریکا رو از پشت میبندین ههههههههههههههه .

 • سعید سعید (4 آبان 1398 ساعت 19:14)

  انقدری که می خواین خودروی اماده جایگزین این و ان کنید مثل پراید که جایگزینش اماده است و تیبا میاد جاشو میگیره یه همت کنید یه خودروی جدید تولید کنید ببینیم عرضه دارین اصلا مخ تو سرتون هست که خودتون خودرو تولید کنید یا فقط خودروی اماده میارین جایگزین این و ان میکنید .

 • سعید سعید (4 آبان 1398 ساعت 19:04)

  خودتونو مسخره کردین یا ما رو یعنی به نظر تون این خودرویی که می خواد بیاد جای پراید رو بگیره ازش بهتره من مطمئنم که بهتر از پراید نیست همون پرایده با چهره متفاوت که بدنش به مردم.......