1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. چه ویژگی‌هایی در نسل جدید پژو 308 وجود خواهد داشت؟ + عکس

چه ویژگی‌هایی در نسل جدید پژو 308 وجود خواهد داشت؟ + عکس

7 دی 1398
  • 1

نسل فعلی پژو 308 در سال 2014 و اندکی پس از ورود به خط تولید توانست عنوان خودروی سال اروپا را به دست آورد بنابراین جانشین این خودرو باید جا پای محصولی بگذارد که حرف‌های زیادی برای گفتن داشته است.


با وجود خودروهایی همچون فولکس‌واگن گلف جدید، رنو مگان و فورد فوکوس، فرانسوی‌ها وظیفه‌ی سنگینی برای توسعه نسل بعدی محصول کامپکت خود بر عهده دارند و به نظر می‌رسد پژو نیز برنامه‌های مفصلی برای نسل بعدی 308 تدارک دیده است.

2.jpg
مهم‌ترین نکته اینکه نسل بعدی 308 دارای قوای محرکه پلاگین هیبریدی خواهد بود. این موضوع را ژان فیلیپ ایمپاراتو مدیرعامل پژو در مصاحبه با اتونیوز تائید کرده و گفته که نسخه تمام الکتریکی این خودرو نیز در نظر گرفته شده اما هنوز چراغ سبز تولید را دریافت نکرده است.


او گفته است:

بله این خودرو از پلتفرم EMP2 استفاده خواهد کرد. اول از همه اینکه 308 بعدی دارای قوای محرکه پلاگین هیبریدی خواهد بود و شاید بعدها به‌صورت تمام الکتریکی نیز تولید شود. خودروهای کامپکت و میان سایز ما از قوای محرکه پلاگین هیبریدی استفاده خواهند کرد زیرا روش بهتری برای حرکت از پیشرانه‌های درون‌سوز به تمام الکتریکی می‌باشد.

3.jpg
شاید پژو دیکته کننده سیاست‌های خود در کلاس هاچبک های کامپکت در درون گروه پژو-سیتروئن باشد زیرا برندهای سیتروئن و اوپل هم نسخه‌های مشابهی از خودروهای C4 و آسترا را تولید خواهند کرد. این سه خودرو از پلتفرم، تکنولوژی‌ها و قوای محرکه مشترکی استفاده می‌کنند بنابراین احتمالاً نسخه‌های پلاگین هیبریدی و الکتریکی هر سه آن‌ها را خواهیم دید.

Peugeot-308-2020-render.jpg

منبع پدال


نظرات

  • ایلیا ایلیا (8 دی 1398 ساعت 11:53)

    چرخ، چراغ، فرمون، شیشه اونم برقی، صندلی و ... دیگه چی میخواید؟!!!