1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروهای آتی بازار
  4. معرفی جایگزین خودرو MG360 به مشتریان این محصول توسط آذویکو

معرفی جایگزین خودرو MG360 به مشتریان این محصول توسط آذویکو

24 خرداد 1399
  • 1

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی خواستار تسریع در اجرای تعهدات مدیران شرکت تولیدی صنعت خودروی آذربایجان در تحویل خودروهای جدید به مشتریان شد.

به دعوت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌شرقی جلسه‌ای با حضور مدیران مجموعه صنعت خودروی آذربایجان تشکیل شده و روند فعالیت این شرکت بررسی شد.

شرکت صنعت خودرو آذربایجان بر اساس مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر پیش فروش ۶۶۶۴ دستگاه خودرو 360 MG، اقدام به پیش فروش کمتر از شش هزار دستگاه کرد؛ در این میان 12528 دستگاه ثبت سفارش شده و هزینه خرید ۵۶۹۲ دستگاه را نیز پرداخت و برای طرف خارجی سوئیفت کرد.

به جهت همکاری شرکت سایک موتور چین با تحریم‌های اعمالی آمریکا و عدم ارسال قطعات منفصله خودرو، تولید خودرو ام جی ۳۶۰ منتفی و شرکت صرفاً توانست تعداد ۲۲۴۸ دستگاه خودرو را تولید و تحویل دهد. در این میان برخی از حواله داران انصراف دادند و برخی نیز در تعزیرات حکومتی علیه شرکت شکایت کردند که تمامی شکایات در شعبه 64 تعزیرات حکومتی استان تهران تجمیع شد.

در نهایت پس از رسیدگی در تاریخ 17 خرداد سال‌جاری رای سازمان تعزیرات حکومتی صادر که بر اساس رای مذکور حکم به تحویل یکدستگاه خودروی جایگزین به انتخاب مشتری از محصولات شرکت صنعت خودروی آذربایجان ;

لوکسژن SUV-U6 با قیمت 700 تا 800 میلیون تومان بستگی به نوع آپشن
خودروی سواری دانگ فنگ اس50 با قیمت 350 میلیون

داده شده است که حداکثر زمان لازم جهت شروع فرآیند تحویل خودرو لوکسژن از پایان تیر ماه 99 و S50 آذویکو از اواخر مهرماه 99 بوده که حداکثر باید تا پایان بهمن ماه 99 مطابق اولویت‌های ثبت نامی تحویل مشتریان شود.

همچنین، شرکت ملزم شده است 18 درصد به عنوان سود مشارکت از زمان واریز وجه تا زمان تحویل خودرو و 12 درصد به عنوان خسارات تاخیر از زمان سررسید قرارداد تحویلی (در خصوص کسانیکه مبلغ خسارات بیشتری در قرارداد دارند بر مبنای قرارداد خسارت تاخیر محاسبه خواهد شد) و نیز مابه التفاوت نرخ تورم بانک مرکزی از زمان سررسید تحویل قراردادی تا زمان تحویل خودرو (سال‌های 97، 98، 99) را به هنگام تحویل خودرو جایگزین در حق حواله داران کارسازی کرده و از قیمت محصول جایگزین کسر کند که علی‌رغم سنگین بودن حجم جرایم مورد لحوق حکم و تحمیل هزینه‌های غیرمتعارف به شرکت و حق اعتراض شرکت به رای محکومیت سنگین مزبور، حبیب امین زاده، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان از مدیران مجموعه صنعت خودرو آذربایجان خواست به‌دلیل حمایت از حواله داران به رای تمکین کرده و در تحویل خودرو به مشتریان تسریع کند.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی، امین زاده همچنین ضمن اعلام قول مساعدت برای تسریع در مراحل تولید از مدیران این شرکت خودروسازی خواست جهت انجام تعهدات و عمل کردن به رای صادره هرچه سریعتر اقدام کنند.

همچنین، مدیران شرکت نیز متعهد شدند برابر قرار داد، سود مشارکت و جریمه تاخیر آن دسته از حواله داران که انصراف می‌دهند را در سریع‌ترین زمان ممکن بپردازد.نظرات

  • محمد محمد (24 خرداد 1399 ساعت 11:57)

    مشکلی نداره شما به مردم زیر قیمت و با ضرر بدید ولی در عوض رو قطعات قیمتای نجومی بزارید اول اخر این مردم هستن که ضرر می بینن