1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. فیس‌لیفت نسخهٔ چینی کیا اسپرتیج مدل 2021 معرفی شد + عکس

فیس‌لیفت نسخهٔ چینی کیا اسپرتیج مدل 2021 معرفی شد + عکس

15 آذر 1399
  • 0

نسخهٔ چینی کیا اسپرتیج با نمونه‌ای که در بازارهای جهانی عرضه می‌شود کاملاً متفاوت است. نسل کنونی این خودرو که بر اساس هیوندای IX35 ساخته شده، برای اولین بار در نمایشگاه شانگهای ۲۰۱۷ رونمایی شد. حال کیا نسخهٔ فیس‌لیفت شدهٔ اسپرتیج چینی را در نمایشگاه گوانگژو معرفی کرده است. این نسخهٔ جدید رسماً Sportage Ace نام گرفته است و تغییرات ظاهری ۴۰ میلی‌متر به طول آن افزوده است.

Kia-Sportage-Ace-5.jpg

این خودرو با ظاهری متفاوت و منطبق بر سلایق مشتزیان چینی طراحی و تولید می شود . ازنظر آپشن و امکانات هم کمی با نسخه جهانی آن متفاوت می باشد .

 

Kia-Sportage-Ace-9.jpg

طراحان کیا بخش جلویی اسپرتیج ایس را با یک جلوپنجرهٔ پوزهٔ ببر بزرگ کاملاً بازطراحی کرده‌اند. به این جلوپنجره چراغ‌های جدیدی به‌صورت یکپارچه متصل شده و یک‌ تریم نقره‌ای تزئینی هم از بالای آن‌ها عبور کرده است. فرم چراغ‌های جلوی این خودرو هیچ شباهتی به دیگر محصولات کیا ندارد و دی‌لایت‌ها هم درون آن‌ها کار شده است. نمونه‌ای که در نمایشگاه گوانگژو حضور دارد از نوع GT Line است و به همین دلیل از تریم نارنجی‌رنگ در سپرها و رکاب‌ها سود می‌برد.

Kia-Sportage-Ace-16.jpg

در پروفیل جانبی اسپرتیج ایس تغییرات بسیار کمی صورت گرفته و درها و پنجره‌ها بدون تغییر باقیمانده‌اند. این نمونهٔ خاص اما به رینگ‌های منحصربه‌فرد نقره‌ای و مشکی مجهز شده که با لاستیک‌های آل‌ترین پوشیده شده‌اند. در عقب خودرو نیز چراغ‌های جدیدی دیده می‌شود که از تلوراید و سورنتو الهام گرفته‌اند. نوشتهٔ بزرگ SPORTAGE، تریم نقره‌ای بالای جا پلاک و دیفیوزر با دو سر اگزوز هم از دیگر ویژگی‌های بخش عقبی این اسپرتیج چینی هستند.

Kia-Sportage-Ace-11.jpg

کیا فعلاً تصویری از داخل اسپرتیج ایس منتشر نکرده ولی خبر از ارائهٔ یک پیشرانهٔ ۱.۶ لیتری توربوشارژ جدید برای آن داده که ۲۰۰ اسب بخار قدرت دارد. نسخهٔ قبلی این خودرو با موتورهای ۲ لیتری تنفس طبیعی ۱۶۰ اسب بخاری و ۱.۴ لیتری توربوشارژ ۱۴۰ اسب بخاری به بازار چین عرضه می‌شد.

 

 

منبع پدال


نظرات