1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. اُفت چشمگیر قیمت خودرو تا پایان آذر از نظر اتحادیه نمایشگاه داران

اُفت چشمگیر قیمت خودرو تا پایان آذر از نظر اتحادیه نمایشگاه داران

26 آذر 1399
 • 1

 

نعمت الله کاشانی نسب نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در خصوص آخرین تغییرات قیمتی در بازار خودرو، گفت: بعد از تعطیلی ۲ هفته ای در تهران، بازار خودرو با رکود عجیبی  مواجه شده است و اکنون که نمایشگاه های خودرو چند روز است فعالیت خود را شروع کرده اند، هیچ معامله ای صورت نگرفته است. 

اینطور که شواهد هم نشان می دهد عرضه خودرو توسط خودروسازان کمی بهبود یافته و حضور خودروهای صفر کیلومتر جدید در بازاری که تقاضا در آن نزدیک به صفر می باشد باعث شده است که بعد از مدت عرضه بر تقاضا پیشی بگیرد و کاهش قیمت ها را شاهد باشیم . ایران خودرو و سایپا و همچنین پارس خودرو با عرضه های خود کمک در آرام نگه داشتن بازار داشته اند .

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو گفت: این طور که مشخص است این بازار همچنان در رکود خواهد ماند تا ۴۰ هزار خودرویی که خودرو سازان تولید کرده اند به بازار عرضه شود. با عرضه خودرو به بازار قیمت خودرو به شدت اُفت خواهد داشت و شاید از رکود خارج شود.

70.jpg

کاشانی نسب با بیان اینکه آمار تولید و فروش سه خودروساز بزرگ کشور از جمله شرکت‌های خودروسازی ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو نشان می‌دهد که در طول هشت ماه ابتدای سال ۵۶۷ هزار دستگاه خودرو تولید شده است، گفت: آمار فروش خودروسازان ۴۱۵ هزار دستگاه بوده است.

او گفت: خودروسازان هر روز افزایش تیراژ می‌دهند و با توجه به تعطیل نشدن صنعت خودرو سازی در دوران کرونا باید منتظر تحولی در بازار بود و امیدواریم تولیدات به قدری افزایش یابد که جوابگوی تقاضای بازار باشد.

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو گفت:  فعلا مردم از خرید خودرو می‌ترسند چرا که با اُفت قیمت دلار، قیمت خودرو‌ هم کاهش پیدا کرده و دوباره تعداد فروشندگان خودرو در بازار زیاد شده است، اما عملا خرید و فروشی انجام نمی‌شود و اگر در حال حاضر قیمتی در بازار اعلام می شود تنها قیمت اعلامی در فضای مجازی است و هیچ خرید و فروشی حتی فضای مجازی صورت نمی گیرد.

به گفته نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو، ظرف سه روز اخیر نمایشگاه‌داران خودرویی نفروخته اند که بخواهند قیمت رسمی پراید و پژو ۲۰۶ را اعلام کنند.

 

 نظرات

 • تاسف تاسف (26 آذر 1399 ساعت 14:59)

  افت چشمگیر!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  تیتر خجالت آوریه
  200 میلیون رفته روی قیمت ماشین ، 10 تومان که میاد پایین میگن افت چمشگیر....