1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروهای آتی بازار
 4. در سال ۱۴۰۰، ۵۰ هزار دستگاه خودرو جدید تارا به بازار می‌آید

در سال ۱۴۰۰، ۵۰ هزار دستگاه خودرو جدید تارا به بازار می‌آید

20 دی 1399
 • 2

قائم مقام اجرایی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، تارا را ثمره خلاقیت مهندسان گروه صنعتی ایران خودرو و همدلی سازندگان داخلی دانست و از تولید انبوه آن، در اواخر امسال خبر داد. خودروی تارا جدیدترین محصول ایران خودرو می باشد که به تازگی از آن رونمایی شده و در آینده ای نزدیک شاهد حضور آن در بازار خودروی کشور خواهیم بود.

 حمید مرادی افزود: خودروی تارا بر روی پلتفرم اختصاصی ایران خودرو و با همکاری بیش از ۱۳۲ سازنده توانمند داخلی طراحی و تولید شده است. 

وی استحکام بالا و وزن کم را از ویژگی های اصلی ورق های به کار رفته در بدنه تارا دانست و گفت: پیش از این در تولید محصولات ایران خودرو از نسل قدیم ورق‌های سرد استفاده می‌شد و در مسیر توسعه محصولات، خودروی تارا از نسل جدید ورق‌ها با استحکام بالا نظیر ورق‌های دوفازی بهره می‌برد.

مرادی تصریح کرد: پروژه مشترکی میان ایران خودرو و فولاد مبارکه برای تولید داخل این ورق درحال اجرا است  که این پروژه در گریدهای پایین به نتیجه رسیده و اجرا در گریدهای بالاتر درحال پیگیری است. 

4.jpg

قائم مقام اجرایی مدیرعامل ایران خودرو، با اشاره به این که برای خودروی تارا برنامه ۱۰ ساله توسعه بازار تعریف شده که ظرفیت تولید آن را به سالانه ۱۲۰ هزار دستگاه خواهد رساند، خاطرنشان کرد: قرار است در سال ۱۴۰۰، ۵۰ هزار دستگاه از این محصول تولید و روانه بازار شود.

مرادی افزود: خودروی تارا در دو نوع دستی و اتوماتیک و با موتور +TU5 و گیربکس پنج دنده تولید می‌شود. در برنامه آینده تولید این محصول با گیربکس شش سرعته و موتور EF7 پلاس قرار دارد.

قائم مقام اجرایی مدیرعامل ایران خودرو با اشاره به این که تولید انبوه خودرو تارا با گیربکس اتوماتیک از نیمه نخست سال آینده آغاز می‌شود، اظهار کرد: بیش از ۹۲ درصد از سازندگان این محصول از شرکت‌های قطعه ساز داخلی است. 

وی با اشاره به این‌که پلتفرم تارا، پلتفرمی کاملا جدید است، تاکید کرد: تمامی اجزای پلتفرمی، شبکه برق و الکترونیک، موتور و گیربکس این خودرو به دست توانمند مهندسان ایرانی طراحی شده است.

مرادی خاطرنشان کرد: خودروی تارا از نظر ایمنی، عملکردی، کیفیت و امکانات رفاهی در میان خودروهای مشابه در بازار خودرو سرآمد خواهد بود. 

مرادی افزود: بر روی پلتفرم اختصاصی ایران خودرو، سه محصول جدید در حال طراحی است.نظرات

 • navid navid (21 دی 1399 ساعت 00:16)

  پراید رو به قیمت واقعی بنز2019 میفروشید!
  پژو405 رو به قیمت واقعی بنز2020 میفروشید!
  سمند رو به قیمت واقعی نیسان2020 میفروشید!
  فیس لیفت سمند(دنا-تاراو...) رو به قیمت پورشه و مازراتی میفروشید!
  بساط شکم رانت و گرانی فروشی برای هیچ کسی و تامین نمیکنیم...به همین خیال باش.

 • مصرف کننده مصرف کننده (20 دی 1399 ساعت 18:12)

  به دنا خیلی شبیه
  انگار در کاپوت بازه و درز کنار کاپوت خیلی به چشم می زنه
  در کل قشنگ نیست