1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار اقتصادی
  4. ادامه روند افزایشی تیراژ تولید و کاهش قیمت خودرو در بازار

ادامه روند افزایشی تیراژ تولید و کاهش قیمت خودرو در بازار

15 بهمن 1399
  • 0

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: روند افزایشی تولیدات خودرویی کشور در نیمه دوم امسال و کاهش قیمت خودرو داخلی و وارداتی تداوم داشته است. 

البته طی دی ماه روند افزایشی تولید خودرو قطع شد ولی انتظار می رود تا پایان سال این روند رو به رشد ادامه داشته باشد و مجموع تیراژ‌ تولید خودرو در کشور در سال ۹۹ نسبت به سال قبل رشد نشان دهد. آمار مناسبی از دو خودروساز بزرگ کشور ایران خودرو و سایپا - پارس خودرو منتشر می شود و این نشانه مثبتی می باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به رشد 23 درصدی تولید خودرو در کشور ابراز امیدواری کرد: در نیمه دوم سال و حداکثر تا پایان اردیبهشت ماه آینده، 50 درصد افزایش تولید خودرو در کشور داشته باشیم.

وزیر صمت با اشاره به تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه نیزگفت: تحقیق و تفحص حق نمایندگان است و از وزارت خانه‌ها و دستگاه‌ها انجام شده است و انشاالله گزارش آن در صحن ارائه خواهد شد.

وی گفت: صادرات فولاد به خوبی انجام می‌شود و رشد خوبی در تولید داشته ایم روند رشد صادرات از دو ماه پیش آغاز شده و فکر می‌کنم روند رشد در یک ماه باقی مانده سال ادامه داشته باشد.علیرضا رزم حسینی در حاشیه جلسه با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: از ابتدای حضور در وزارت صنعت، برنامه افزایش تولید خودرو را شروع کردیم و با وجود مشکلاتی که صنایع کشور با آن درگیرند، این اتفاق به خوبی در حال اجراست و اخیرا نیز با همکاری رئیس کل بانک مرکزی، بسته مالی خوبی برای حمایت از خودروسازان تهیه و عملی شد.

وی افزود: قیمت خودرو روندی کاهشی را طی می‌کند و سیاست وزارت صمت رقابتی کردن بازار خودرو و حذف دلالان و واسطه‌هایی است که بین تولید کننده و مصرف کننده قرار دارند.

 نظرات