1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. چانگان Uni-T در راه بازار ایران؛ چانگان و سایپا دوباره همکاری می کنند

چانگان Uni-T در راه بازار ایران؛ چانگان و سایپا دوباره همکاری می کنند

1 مرداد 1401
  • 0

در حاشیه رونمایی از پیکاپ جدید کارون زامیاد، مدیر عامل سایپا از همکاری این شرکت با کمپانی چینی چانگان برای وارادات دو مدل خودروی Uni-T چانگان 2022 خبر داد. به گفته وی مراحل ترخیص این محصول پرطرفدار چینی انجام شده و در حال حاضر در مرحله تست و بررسی قرار دارد. 

محمدعلی تیموری، مدیرعامل سایپا روز چهارشنبه در مراسم رونمایی از پیکاپ کارون، از رفع چالش ها برای همکاری با برند چانگان خبر داد. گویا نمونه های اولیه، مراحل واردات و ترخیص را گذرانده  ولی هنوز بازه قیمتی مشخصی برای آن تعریف نشده است. مدیرعامل سایپا در این رابطه گفت: این محصول، نسبت به رقبای خود در بازار از قیمت پایین تری برخوردار خواهد بود.

پیشتر نیز خودروهای چانگان توسط سایپا مونتاژ و عرضه می شدند و در سال های گذشته، مدل‌های ایدو و CS35 وارد بازار کشور شدند؛ اما همکاری بین دو شرکت ایرانی و چینی، در سال های گذشته به علت چالش های تحریم متوقف شد. در حال حاضر این این مقام مسئول در شرکت سایپا، از رفع چالش ها در این رابطه سخن می گوید و ظاهراً این همکاری با واردات دو مدل خودروی Uni-T چانگان ادامه خواهد یافت.

پیش از این نیز، با انتشار تصاویری از خودروهای این برند در محوطه شرکت سایپا، زمزمه هایی از احتمال ورد چانگان به بازار ایران شنیده می شد. این خودرو با همان نام برند اصلی خود (چانگان) با طی مراحل تست و استاندارد در 5 الی 6 آتی (آذر یا اوایل دی‌ماه امسال) عرضه Uni-T به بازار انجام خواهد شد.

چانگان یک کمپانی خودروسازی چینی است که خودروهای سواری و تجاری تولید می‌کند، این شرکت خودروهای سواری را با همان برند چانگان و خودروهای تجاری خود را با برند چانا به فروش می‌رساند. چانگان همچنین چند شرکت جوینت ونچر با خودروسازان جهانی من جمله فورد، پژو سیتروئن، مزدا و سوزوکی دارد و محصولات سواری مزدا، فورد و DS را به تولید می رساند.

چانگان یکی از چهار خودروساز بزرگ چینی و بزرگترین برند خودروساز در چین است و بدون در نظر گرفتن محصولاتی که با همکاری خودروسازان بزرگ تولید می‌کند، از لحاظ تولید و فروش برند چینی جایگاه بسیار خوبی دارد. دفاتر مرکزی و طراحی چانگان در حال حاضر علاوه بر شانگهای چین در تورین ایتالیا و میشیگان آمریکا واقع شده‌اند.

در ایران خودروهای چانگان توسط سایپا مونتاژ و عرضه می‌شوند و تاکنون مدل‌های ایدو و CS35 توانسته اند وارد بازار کشور شوند و اکنون به نظر می رسد دو مدل خودروی Uni-T چانگان 2022 نیز به ادامه همکاری سایپا و چانگان منجر شود.

لازم به ذکر است که تصاویر ارائه شده در سایت، مرتبط با نسخه چینی این خودرو است و احتمالاً یونی تی در ایران، با تغییراتی عرضه خواهد شد. 

 نظرات