1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. اخبار خودرو
  4. دفاع یک نماینده مجلس از خودروسازان/ علت اصلی تصادفات خواب آلودگی و مشکلات جاده ایست!

دفاع یک نماینده مجلس از خودروسازان/ علت اصلی تصادفات خواب آلودگی و مشکلات جاده ایست!

دفاع یک نماینده مجلس از خودروسازان
30 مرداد 1401
  • 1

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به دلایلی اصلی تصادفات رانندگی گفت: کیفیت خودروهای فعلی قابل مقایسه با سال‌های گذشته نیست و تغییر و تحولات بسیاری در این بخش اتفاق افتاده است.

یعقوب رضازاده با توجه به اظهارات پلیس نسبت به تداوم کیفیت پایین خودروهای داخلی و تضاد آن با گزارشات شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران مبنی بر کاهش مراجعات به نمایندگی‌ها و افزایش درصد رضایت مشتریان نسبت به کیفیت خودروهای صفر که نشان دهنده بهبود شرایط کیفی خودروهای داخلی است، بر این مطلب تاکید کرد که کیفیت، ایمنی و خدمات پس از فروش خودرو در دو سال اخیر در مقایسه با گذشته ارتقا یافته و در ادامه اظهار داشت: کیفیت خودروهای فعلی قابل مقایسه با سال‌های گذشته نیست و تغییر و تحولات بسیاری در این بخش اتفاق افتاده است.

وی در خصوص علت اصلی و تامه حوادث رانندگی خستگی و خواب آلودگی را از دلایل اصلی برشمرد و افزود: پس از آن می‌توان به مشکلات جاده‌ای و سپس کیفیت و ایمنی خودرو اشاره کرد.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی گفت: پلیس به طور معمول پس از بررسی دلایل تصادفات اگر مرتبط با خودرو باشد، این عوامل را به دو خودروساز بزرگ اعلام می‌کند و در صورت ارتباط آن با جاده، پیشنهادات خود را در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار می‌دهد.

ضازاده در پایان خاطرنشان کرد: به دنبال تلاش مهندسان، کارشناسان و مدیران صنعت خودرو تفاوت بسیار چشمگیری را در ارتقای کیفیت خودروهای داخلی نسبت به گذشته شاهد هستیم. امیدوارم با اعمال نظرات دلسوزانه پلیس بر کیفیت ساخت خودرو و قطعات از سوی شرکت‌های سازنده، تصادفات رانندگی کاهش یافته و فوت و جرح ناشی از این حوادث کمتر با کیفیت و ایمنی خودرو مرتبط باشد.

منبع ضeymatkhodro


نظرات

  • ذبیح الله ذبیح الله (30 مرداد 1401 ساعت 19:30)

    چند میگیری ماله بکشی؟