1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروهای آتی بازار
  4. نخستین محصول ویرا دیزل با برند شاکمان در آستانه ورود به بازار

نخستین محصول ویرا دیزل با برند شاکمان در آستانه ورود به بازار

21 آبان 1401
  • 0

اردیبهشت ماه امسال و نمایشگاه خودرو تهران 1401، جایی بود که ویرا دیزل برای نخستین بار از کامیونت و کشنده های شاکمان به عنوان محصولات جدید خود رونمایی کرد، اکنون با گذشت 6 ماه از رونمایی، این شرکت خبر از ورود به فاز تولید انبود یک مدل کامیونت خود به عنوان نخستین کامیونت 5.5 تن بازار با فاصله محوری کوتاه داده است و وعده داده این محصول طی چند ماه آتی رسما وارد بازار کشور شود.

شاکمان از تولید کنندگان برتر خودروهای تجاری آسیا به طور رسمی با شریک تجاری خود ویرا دیزل وارد فاز تولید شده و اولین محصول خود کامیونت شاکمان  Y9 را با ظرفیت های 5.5 و 6 تن به بازار عرضه میکند.

حمل و نقل سبک کشور نقش موثری در توزیع کالاهای اساسی همانند غذا و دارو دارد که این امر از طریق در دسترس قرار گرفتن کالاهای تولیدی برای مشتریان نهایی در مراکز خرده فروشی صورت میگیرد. استفاده از ظرفیت کامیونت ها که توان نصب انواع کاربری ها را دارند باعث شده تا بتوان فراتر از وانت ها بارگیری کرد اما همچنان در محیط شلوغ شهری تردد کرد به همین دلیل ویرا دیزل به عنوان تنها شرکت بازار اقدام به عرضه کامیونت های 5.5 تن با فاصله محوری کوتاه ویژه پخش شهری کرده است. مدل 6 تن نیز علاوه بر استفاده های بین شهری و جاده ای با فاصله محوری بیشتر میتواند در خدمت ناوگان حمل و نقل شهری با ظرفیت متفاوت باشد.

شاکمان Y9 برای هر دو ظرفیت 5.5 و 6 تن از نسل جدید پیشرانه های قدرتمند کامینز استفاده می‌کند که از محبوبیت ویژه ای در بازار ایران برخوردار هستند. این پیشرانه با حجم 3800 سی سی قدرتی معادل 154 اسب بخار و 500 نیوتن متر گشتاور راندمان بالایی دارد و در این حال، با استاندارد آلایندگی یورو 5 EEV از مصرف سوخت مناسبی برخوردار است. سیستم انتقال قدرت از جعبه دنده های FAST 6 سرعته بهره میبرد تا با کمترین اتلاف انرژی نیرو را به محور محرک عقب انتقال دهد.

رفاه حال راننده و سرنشین کامیونت اولویت انتخاب و تولید محصول برای ویرا دیزل بوده است و در این راستا از امکانات مناسبی همانند خودرو های سواری استفاده میکند. در وهله اول میتوان به ارگونومی مناسب طراحی صندلی ها همراه با تعلیق فنری و طراحی ساده و کاربردی داشبورد به عنوان میزکار راننده اشاره کرد. از دیگر امکانات آن میتوان به سیستم مالتی مدیا با مانیتور نام برد که کنترل سیستم تهویه مطبوع قدرت مند آن نیز با لمس مانیتور صورت میگیرد. استفاده از تجهیزات الکترونیکی همانند کروز کنترل برای کنترل خودکار سرعت در بزرگراه ها از دیگر امکانات کامیونت های شاکمان است.

02.webp

در حال حاضر ویرا در حال نهایی کردن پروسه خدمات پس از فروش و برنامه ریزی جهت زمانبندی مناسب فروش و تحویل محصولات به بازار است و به گفته مدیران ویرا دیزل به زودی در ماه های آینده از طریق رسانه ها شرایط فروش و تحویل این محصول اطلاع رسانی خواهد شد.

رونمایی از محصولات شاکمن ویرا دیزل در نمایشگاه خودرو تهراننظرات