1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان داخلی
  4. مزدا3 FL در صدر جدول ارزیابی کیفی خودرو های داخل جای گرفت

مزدا3 FL در صدر جدول ارزیابی کیفی خودرو های داخل جای گرفت

14 آذر 1395
  • 2

طبق آخرین گزارش شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران ، مزدا۳ FL با کمترین نمره منفی و با کسب ۴ ستاره، باکیفیت‌ترین خودرو تولیدی در رده خودروهای بالای ۱۰۰ میلیون تومان شناخته شد و از این رو حتی یک پله بالاتر از سوزوکی گرند ویتارا در صدر جدول کلاس خود ایستاد.

شاخص‌های اندازه گیری نمره منفی خودروها از دیدگاه شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران در غالب کدهای نه گانه شامل فنربندی و تعلیق فرمان، موتور و انتقال قدرت، ترمز، تجهیزات الکترونیکی، تزئینات داخلی و خارجی، بدنه، رنگ، صداهای غیرعادی و نفوذ آب است که خودروی مزدا3 تولید شرکت بهمن موتور پس از عبور از فیلتر شاخص‌های اندازه‌گیری با کمترین نمره منفی حائز رتبه اول کیفی در رده خودروهای بالای 100 میلیون شد.

مزدا 3 قدیمی و مزدا 3 نیوهمواره یکی از باکیفیت‌ترین خودروهای مدرن تولیدی بازار کشور بوده است که با تکیه بر طراحی و تکنولوژی فنی روز در کنار فاکتور کیفیت همیشه مورد توجه بازار خرید و فروش بخصوص در بخش بازار دست دوم بوده است. مزدا 3 نیو خودرو سدان سایز متوسط با ویژگی‌های ظاهری و فنی اسپرت است که از پیشرانه چهار سیلندر خطی 16 سوپاپ به حجم 2 لیتر به قدرت 147 اسب بخار و گشتاور 187 نیوتن.متر بهره می‌برد که به کمک گیربکس اتوماتیک تیپ ترونیک پنج سرعته ضمن دستیابی به مصرف سوخت بسیار مناسب از عملکرد حرکتی درخور توجهی نیز برخوردار است.

 مزدا۳ نیو، طلایه‌دار کیفی کلاس بالای ۱۰۰

منبع:عصر خودرونظرات

  • Morteza Morteza (15 آذر 1395 ساعت 15:43)

    مزدا3عالیه از هرنظرتوپ توپه

  • بهروز بهروز (14 آذر 1395 ساعت 23:22)

    من مدت چهار سال مزدا سه مدل 87 داشتم حتی چند سفر خارجی زمینی نیز رفتم عالی بود عالی