1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. خودروسازان داخلی
 4. پژو 301 با موتور tu5 به ایران خودرو می آید

پژو 301 با موتور tu5 به ایران خودرو می آید

6 مرداد 1397
 • 6

در شرایطی که گروه خودروسازی پژو سیتروئن اعلام کرده ایران را به دلیل خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌ها ترک خواهد کرد، خبر می‌رسد ایکاپ (شرکت مشترک ایران‌خودرو و پژو) تولید پژو ۳۰۱ را به‌زودی کلید خواهد زد.

مشخصات فنی پژو 301

پژو 301 با موتور tu5 به ایران خودرو می آیدبا خروج آمریکا از برجام، پژوسیتروئن اولین شرکتی بود که اعلام کرد فعالیت‌هایش را در خودروسازی ایران متوقف می‌کند، آن هم در شرایطی که پژو با ایران‌خودرو قرارداد همکاری مشترک منعقد کرده و سیتروئن نیز با سایپا.کمتر از دو هفته دیگر، فاز اول بازگشت تحریم‌ها با محوریت صنعت خودرو کلید خواهد خورد و از همین رو بیشتر شرکت‌های خودروساز خارجی حاضر در کشور، برای در امان ماندن از جرایم مادی و معنوی آمریکایی‌ها، اعلام خروج کرده‌اند. در این بین، پژو که بلافاصله پس از توافق هسته‌ای و برجام، قرارداد همکاری مشترک با ایران‌خودرو را امضا کرد، در خروج پیش‌قدم شده است، با این حال طبق شنیده‌ها، یکی از محصولات این شرکت به نام پژو ۳۰۱ در کشور به تولید خواهد رسید.

طبق قرارداد ایران‌خودرو و پژو، سه محصول شامل ۲۰۰۸، ۳۰۱ و ۲۰۸ باید در ایران به تولید برسند، که در این بین، پژو ۲۰۰۸ در حال حاضر میهمان خطوط تولید آبی‌های جاده مخصوص است. بنابر برنامه‌ریزی انجام شده، پژو ۳۰۱ دومین محصولی است که باید مطابق با قرارداد در ایران‌خودرو به تولید برسد، با این حال اعلام خروج پژو، این ماجرا را با اما و اگرهای زیادی مواجه کرد. حالا اما خبر می‌رسد که تولید پژو ۳۰۱ در دستورکار قرار گرفته است، حتی اگر پژو از ایران خارج شود.ایران‌خودرویی‌ها پیش‌تر اعلام کرده بودند پژو ۳۰۱ با داخلی‌سازی اولیه ۶۰ درصدی تولید خواهد شد، حال اینکه ۴۰ درصد باقی‌مانده از کجا تامین می‌شود، فعلا چندان مشخص نیست. البته گفته می‌شود ایران‌خودرو قصد دارد از موتور TU۵ برای تولید پژو ۳۰۱ استفاده کند، موتوری که در حال حاضر روی محصولات فعلی پژو در ایران سوار است.هرچه هست، ظاهرا با توجه به فرصت سه ماهه‌ای که تا اجرای فاز دوم تحریم‌ها باقی‌مانده، ایران‌خودرو و پژو قصد دارند تا حد امکان از این فرصت نیز استفاده و شرایط را برای تولید مدل ۳۰۱ فراهم بیاورند.نظرات

 • حامد حامد (7 مرداد 1397 ساعت 09:26)

  فقط 2008 نیس . ما هم ساندرو ثبت نام کردیم ولی موعد تحویلش گذشته . کسی هم پاسخگو نیس

 • احمد احمد (7 مرداد 1397 ساعت 08:12)

  آقا تورو خدا به داد 12000 نفر از ثبت نامی های پژو 2008 هم برسید . یه خبر در رابطه با این ماشین هم کار کنید . کسی جواب درستی به ما نمیده .

 • کورش کورش (7 مرداد 1397 ساعت 03:34)

  و ملت غیور ( بخوانید دلالان غیور ) از هم اکنون در پای کامپیوتر نشسته اند و منتظر باز شدن سایت ثبت نام هستند

 • محمد محمد (6 مرداد 1397 ساعت 18:33)

  سلام درباره دروغ گفتن های ایران خودرو که چیزی نداریم بگیم این جماعت هر حرفی که میزنند دروغه و فقط برا سود بیشتر و متاسفانه اگه ایران خودرو 301 رو اعلام کنن باز یه عده هستن که میرن ثبت نام کنن بعدش بیان تو بازار به با یه قیمت بالا به بقه بفروشن این کارا جزو ذات هممون شده و جدا از اینها اول قرار بود که Ec5 روش بره که ظاهرا پایش همون tu5 بود ولی یکم سوخت رسانی و وردی هوا رو احتمالا بشتر کرده بودن که کنسل شده اگه قرار باشه با همین Tu5 که روی پارس و 206 و 207 هست تولید بشه زیاد گزینه خوبی نیس این 301 معلومه ماشین سنگینیه tu5 هم که گشتاور میلنگ پایینی داره احتمالا کشش ضعیفی داره این ماشین

 • ترسو ترسو (6 مرداد 1397 ساعت 16:39)

  ما رو گرفتینا اگر تحریمه مسترکارت و ویزا کارت چطور کار می کنند اجناس آمریکائی به وفور تو بازار چکار می کنند پژو مدلهای مختلفش ریخته تو بازار همش بازار گرمیه !!!

 • محمد محمد (6 مرداد 1397 ساعت 10:33)

  هنوز تحریمها اجرایی نشده میگن نمی تونیم تعهدات قبلی را انجام بدیم ؛ بعد از این طرف کلید قرارداد جدید را می زنند . معلومه برا یه پول قلمبه دیگه خیز برداشتین . شما خیلی هنر دارین تعهدات قبلی خود رو زودتر جمع و جور کنید .