1. خانه
  2. خودرو‌ ها
  3. فونیکس

فونیکس (Fownix)

  • تاریخ تاسیس1400
  • موسسمدیران خودرو
  • ایران
  • دفتر مرکزیتهران، ایران
درباره فونیکس

فونیکس - Fownix نام برند جدید گروه مدیران خودرو است که از سال 1400 و به منظور عرضه خودروهای رده بالای این شرکت تاسیس شد، مدیران خودرو که خود از سال 1381 تاسیس شده بود به عنوان نماینده رسمی چری چین در ایران فعالیت خود را آغاز کرد و تا سال 1400، محصولات این شرکت را با نام های تجاری ام وی ام و چری عرضه می کرد، اما از سال 1400 و سخت تر شدن اوضاع تحریم ها، تصمیم به عرضه محصولات چری با برند فونیکس گرفت،نخستین محصول مدیران خودرو با برند فونیکس تیگو 8 پرو بود، مدیران خودرو در معرفی این محصول تکنولوژی های نو و مدرن آن را دلیلی برای عرضه با برند فونیکس دانست و اعلام کرد، ویژگی شاخص محصولات برند فونیکس، تطابق محصولات با آخرین دستاوردهای فنی و مهندسی روز، لوکس بودن نسبی و عرضه همزمان محصولات جدید در بازار ایران و چین خواهد بود.
مدیران خودرو پس از عرضه موفقمدل های مختلف تیگو 8 پرو، محصولاتی مانند فونیکس تیگو 7 پرو، فونیکس FX، تیگو 8 پرومکس و تیگو 8 E پلاس را نیز با یرند فونیکس در ایران عرضه کرد.

سوالات متداول

خودروهای رده بالای فرند پری در ایران با برند فونیکس عرضه می شوند، اتز جمله این محصولات می توان به تیگو 8 پرو، تیگو 7 پرو و فونیکس FX اشاره کرد.
تیگو 8 پرو مکس را می توان به عنوان بهترین محصول برند فونیکس در نظر گرفت، پیشرانه قدرتمند، امکانات مناسب و سیستم انتقال قدرت 4 چرخ را می توان مهمترین نکات برتری تیگو 8 پرو مکس دانست.
فونیکس نام برند جدید گروه مدیران خودرو است که در سال 1400 به منظور عرضه خودروهای رده بالای این شرکت تاسیس شد، در این سال با سخت تر شدن اوضاع تحریم ها، مدیران خودرو تصمیم گرفت برخی محصولات چری را با برند فونیکس عرضه کند.
بله؛ محصولات فونیکس در واقع برخی محصولات چری هستند که به دلیل تحریم ها در ایران با برند فونیکس عرضه می شوند.