1. خانه
  2. خودرو‌ ها
  3. چری
  4. تیگو 7

چری تیگو 7 (Chery Tiggo 7)

  • کلاس بدنهشاسی بلند
  • کلاس اتومبیلJ Segment
  • تعداد نسل ها (بازار ایران)2 نسل
  • سال های تولید1396 - اکنون
درباره چری تیگو 7

تیگو 7 کراس اور خانوادگی جمع و جور نسبتا لوکس مدیران خودرو است که نخستین بار در سال 1396 در بازار ایران عرضه شد.

کانسپت نسل اول تیگو 7 ابتدا در سال 2012 در نمایشگاه اتومبیل پکن 2012 رونمایی و نسخه نهایی آن، در سال 2016 در همان نمایشگاه معرفی شد، مدیران خودرو در سال 1396 نسل اول تیگو 7 اتوماتیک را ابتدا در یک تیپ  چری تیگو 7 اکسلنت به بازار ایران عرضه کرد، این خودرو که از یک موتور 1.5 لیتری توربو و گیربکس 6 سرعته DCT بهره می برد به سرعت به محبوبیت خوبی در بازار دست یافت.
در سال 1398 مدیران خودرو اقدام به عرضه تیپ دیگری از محصول خود که کرد چری تیگو 7 IE نام گرفت. در ظاهر، تیگو 7 اکسلنت و IE فقط در طرح رینگ های خود متفاوت بودند. اما تفاوت اصلی میان این دو تیپ به کابین و امکانات رفاهی بازمی گردد. مطابق ادعای مدیران خودرو، تیگو 7 IE حداقل 18 تغییر در داخل کابین داشته که شامل اضافه شدن برخی امکانات رفاهی و تغییراتی در تودوزی و چینش قطعات کابین بود.

هردو تیپ تیگو 7 با مشخصات فنی یکسان عرضه شدند و تفاوت آنها تنها در امکانات رفاهی بود که مشخصات فنی هر دوتیپ تیگو 7 را می توانید در صفحه مشخصات فنی هر تیپ بررسی نمایید، همچنین قیمت تیگو 7 و بررسی تیگو 7 نیز در صفحه مشخصات فنی هر تیپ ذکر شده است.

در مقایسه تیگو 7 با تیگو 5، پیشرفت سیل آسای چری در طراحی و تامین قوای فنی محصولاتش کاملا نمایان است.

اما تیگو 7 جدید در سال 2019 و در نمایشگاه اتومبیل گوانژو معرفی شد، نسل دوم این خودرو نهایتا اواخر سال 1400 با نام تیگو 7 پرو به بازار ایران نیز راه یافت، با نگاه به مشخصات تیگو 7 پرو  در میابید این خودرو در نسل دوم تغییرات فنی محدودی را به خود دیده، اما جزئیات ظاهری و کابین و همچنین امکانات رفاهی آن به کلی دگرگون شده است! در صفحه مشخصات تیگو 7 پرو می توانید فیلم معرفی تیگو 7 پرو، مشخصات فنی، بررسی اجمالی تیگو 7 پرو و همچنین قیمت تیگو 7 پرو را مشاهده نمایید.