1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اطلاعیه
 4. صدور دستور ویژه جهانگیری درباره خودروهای دپو شده در گمرک + سند

صدور دستور ویژه جهانگیری درباره خودروهای دپو شده در گمرک + سند

24 آذر 1397
 • 5

معاون اول رئیس جمهور در پی نوشت نامه ای خطاب به وزرای اقتصاد و صنعت، نکات مهمی را در خصوص تعیین تکلیف خودروهای دپو شده در گمرکات و حمایت از فعالان اقتصادی قانون مدار مطرح کرد.

در آذر ماه سال 96 برای نخستین بار جزییات اولیه پرونده ثبت سفارش های جعلی منتشر شد. بعد از پیگیری های انجام شده از سوی رسانه و تعداد محدودی از نمایندگان مجلس، نهایتا موضوع در سطح رئیس جمهور مطرح شد. در این بین وزیر پیشین صنعت در مرداد ماه سال جاری جزییات بیشتری از تخلفات روی داده در خصوص ثبت سفارش غیر قانونی 6481 دستگاه خودرو را مطرح کرد.

بعد از گمانه زنی اولیه در آذر ماه سال 96، جزییات قطعی این فساد بزرگ در فروردین ماه سال 97 رسانه ای شد. بر این اساس تا زمان ورود جدی دستگاههای نظارتی حدود 1900 خودرو با ثبت سفارشهای فاقد اعتبار از گمرکات ترخیص شده و 4500دستگاه نیز در خود گمرک توقیف شده است.

بعد از این ماجرا برای 39 فرد و شرکت متخلف پرونده قضایی تشکیل شد از طرفی بعد از تحولات ارزی در کشور واردات خودرو از خرداد ماه سال جاری ممنوع شد و بیش از 10 هزار خودرو در گمرکات مختلف دپو شد. اما بر اساس مکاتبه کاظم چهره گشا از دفتر معاون اول رئیس جمهور جزییات تازه ای از آخرین وضعیت خودروهای در گمرک مانده مشخص شد، محتویات این مکاتبه نشان میدهد، معاون اول رئیس در دستوری به وزرای اقتصاد و صنعت، خواستار عمل به مقررات در خصوص خودروهای دپو شده در گمرک شده است.

درپی نوشت اسحاق جهانگیری در خصوص تعیین تکلیف موضوع استمرار خسارت ناشی از دپوی خودروهای وارداتی در گمرکات کشور خطاب به دژپسند و رحمانی آمده است، نباید تحت تاثیر فضا سازی ها موانع فعالان اقتصادی را برطرف نکنیم. اگر کسی تخلف کرده دستگاه قضایی برخورد میکند و نباید برای کسانی که درچارچوب قوانین و مقررات عمل کرده اند مشکل ایجاد شود.

139709.jpeg

منبع تسنیم


نظرات

 • مهدی مهدی (24 آذر 1397 ساعت 20:26)

  جناب آقای جهنگیری
  لطف کن برای آشفته بازار خودروهای داخلی چاره ای
  پیداکن،شرم آوره که با وجود گذشت 9 ماه ازسال هنوز قیمت خودروهای داخلی مشخص نشده و خودرو سازان با عدم عرضه خودرو به بازار باعث التهاب روز افزون در بازار خودرو میشن.
  تا کی این فساد میخاد ادامه پیدا کنه؟؟

  امیر امیر (25 آذر 1397 ساعت 12:33)

  حرف زدن هم بلد نیستی.
  دوست داری قیمت افزایش بدن؟
  چی داری میگی برای خودت؟
  خودروسازها دارن با ما با دروغ و فریب و معامله های صوری و زدوبند با خود این آقایون میخوان جیب ما رو بزنند، تو میگی زودتر؟؟؟
  مگه برای پولی که میپردازی زحمت نکشیدی؟؟؟

  مسعود مسعود (25 آذر 1397 ساعت 13:20)

  شما چه دلت خوشه اینا دستاشون باهم تو یه کاسه است

 • ninjakiller ninjakiller (24 آذر 1397 ساعت 15:22)

  این خودروها ثبتشون فاقد اعتبار بوده و وزیر هم دستور میدهد که نباید با اینها برخورد بشود؟
  خدا میداند چندتا از اشنایان و اطرافیان***** سالها به این شکل خودرو وارد و فروخته اند چقدر هم پشتشان گرم است عجب نامه ای هر کسی ندونه فکر میکنه حق با جهانگیریست..............

  فرهنگی فرهنگی (25 آذر 1397 ساعت 11:04)

  اقای جهانگیری یکی از این خودروها را زیر پای اقازادهتان که معلوم نیست کجا واز چه طریقی تحصیل کرده ودرکجا خدمت کرده وسربازی رفته وکجا کار میکند بزارید واینقدر برای مردم وجوانان وخانواده شهدا وجانبازان وبرای اقتصاد وابادانی مملکتمان دلسوزی نکنید ودنبال شکم ورفاه واسایش وثروتمندان ومسئولان بیدرد باشید