1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. سازمان حمایت : هنوز قیمت خودروها نهایی نشده است

سازمان حمایت : هنوز قیمت خودروها نهایی نشده است

27 آذر 1397
 • 4

سرپرست روابط عمومی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر افزایش متوسط ۷۰ درصدی قیمت خودروها را رد کرد و گفت: این اعداد و ارقام در حد گمانه زنی است و هنوز هیچ چیز قطعی نشده است.

«محمدمهدی محمدی» افزود: جلسه ها و نشست های کارشناسان خودرویی با کارشناسان سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان درخصوص قیمت گذاری جدید خودروها ادامه دارد و اعداد و ارقامی که از گوشه و کنار در سایت ها و کانال های فضای مجازی اعلام می شود، به هیچ عنوان قطعی نیست.

وی بیان داشت: مطابق قولی که داده بودیم مقرر بود این هفته قیمت خودروها نهایی شده و اعلام شود، زیرا تعداد زیادی معوقه های خودرویی وجود دارد که از سوی خودروسازان باید تعیین تکلیف و به مشتریان تحویل شود.

از شب گذشته تاکنون در فضای مجازی و برخی سایتها خبری منتشر شده مبنی بر اینکه «در آخرین جلسه مربوط به تعیین فرمول قیمت‌گذاری خودرو در سازمان حمایت، مقرر شده نرخ کارخانه‌ای خودروهای تولید داخل دستکم 50 و حداکثر 130 درصد بالا برود.با این حساب، قیمت خودروها بطور میانگین نزدیک به 70 درصد افزایش خواهد یافت و به احتمال زیاد، فهرست قیمت‌ها توسط ستاد تنظیم بازار طی این هفته یا در نهایت هفته آینده اعلام و ابلاغ خواهد شد.»

** تعهدی که خودروسازان ملزم به رعایت آن هستند

سرپرست روابط عمومی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان درباره نگرانی مشتریان از دریافت خودرو به قیمت روز از سوی خودروسازان نیز گفت: این موضوع بسیار مهم بوده و در جلسه اخیر سازمان حمایت با خودروسازان نیز مورد تاکید قرار گرفت.

وی ادامه داد: «خودروهایی که موعد تحویلشان سر رسید شده، باید به قیمت تاریخ روز تحویل در اختیار صاحبانشان قرار بگیرد و سازمان حمایت بر این موضع تاکید دارد.» اگر خودروسازان بخواهند قیمت های امروز را از صاحبان خودروهایی که موعد تحویلشان گذشته، مطالبه کنند، تخلف کرده اند.

صبح دیروز «رضا رحمانی» وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص وضعیت قیمتگذاری خودرو و تصمیم دولت در این زمینه، گفت: هر تعهدی که در قرارداد خودروسازان و مشتریان وجود دارد، خودروسازان باید به آن پایبند باشند.

وی گفت: با توجه به وضعیت رو به رشد تولید، تلاش می‌کنیم تا تیراژ (شمارگان) تولید خودرو افزایش یابد و بطور طبیعی مشکلی وجود ندارد.

** تعهد 300 هزار خودرویی دو خودروساز

بهرام پارسایی سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس نیز عصر دیروز در پایان جلسه با خودروسازان با اعلام اینکه تعهدات انجام نشده دو گروه سایپا و ایران‌ خودرو حدود 300 هزار خودرو است، گفت: مقرر شده است تا تحویل تعهدات معوق در اولویت خودروسازان قرار بگیرد و بر اساس قراردادهای منعقد نسبت به تعهدات خود عمل کنند.

منبع ایرنا


نظرات

 • مهدی مهدی (27 آذر 1397 ساعت 15:54)

  کدوم تعهد ،،کدوم پایبندی ،،اگه به تعهداتشون پایبند بودند ۸ ماه تاخیر !!!! در تحویل خودرو براشون طبیعی نبود قیمت بازار رو خودشون تعیین میکنن بعد قیمت کارخونه رو میگن ۵درصد زیر اون نرخ بازار!!!واقعا شاهکارن این مدیرا قیمت تمام شده ********** هم اصلا مهم نیست...مدیر محترم ایران خودرو هیوندا کره بعد شما شروع کرد والان آرزوی هر ایرانی سوار شدن بر یک خودروی امن کره ای هست ولی ....

 • امیر امیر (27 آذر 1397 ساعت 09:11)

  شایعات قیمت بنزین، قیمت خودروهای آشغال بعد از 40 سال...، قیمت خورد و خوراک و پوشاک و...
  تخم مرغ دزدهایی که شتر دزد شدید و باز هم قانع نیستید
  اگه با این کاراتون شماها مملکت رو نفرستادید روی هوا...

 • مهدی مهدی (27 آذر 1397 ساعت 09:06)

  یک عده دزد برای هم شرط میگذارند که منافع طعمه شون براشون مهمه!!!

 • امیر امیر (27 آذر 1397 ساعت 08:58)

  من نمیدونم اینا اصلا مدرسه رفتند تا حالا؟؟؟
  سواد ندارند برای خودشون عدد و رقم پس و پیش میکنند.
  تا 7 ماه دیگه که تولید کنند قطعه قایم کردند. افزایش قیمت چی؟؟؟
  خب... مملکت وقتی صاحب درست و حسابی نداشته باشه همینه دیگه
  *** میکنن افزایش بدن ******