1. خانه
 2. اخبار خودرو
 3. اخبار اقتصادی
 4. آیا موج دوم ریزش قیمت خودرو در راه است؟

آیا موج دوم ریزش قیمت خودرو در راه است؟

22 خرداد 1398
 • 8

حمید گرمابی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ، با اشاره به دلایل کاهش قیمت خودرو در روزهای اخیر در بازار، گفت: موافقت مجلس با حذف تعرفه ورودی خودروهای هیبریدی و برقی، احتمال واردات خودروهای دست دوم با شرایط خاص و افزایش تولیدات خودروسازان با تمام مشکلات و کمبودها باعث کاهش قیمت خودرو در بازار شده است.

گرانی خودرو خریداران واقعی را از بازار خارج کرد

نماینده مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کاهش نرخ ارز تاثیر مناسبی در ارزانی قیمت خودرو در بازار داشت، افزود: در ماه‌های اخیر قیمت چهارچرخ‌ها به حدی افزایش پیدا کرده است که خریداری در بازار وجود ندارند.

مردم توانایی خرید خودروی خارجی را ندارند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه افرادی که به دنبال خرید خودروی خارجی بودند به دلیل رشد نرخ‌ خودرو نمی‌توانند توقعات خود را برآورده کنند، اظهار کرد: با افزایش قیمت‌ها سطح توان مردم کاهش پیدا کرد در نتیجه تقاضا در بازار کم شد که تمام این عوامل دست به دست هم داد و باعث کاهش قیمت خودرو شد.

کاهش قیمت خودرو حداقل تا هفته‌های آینده ادامه دار است

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه کاهش قیمت خودرو حداقل تا هفته‌های آینده ادامه دار است، خاطرنشان کرد: اگرچه فروش فوری خودروسازان تا حدودی عطش بازار را از بین برد اما مکانیزم فروش آنها باید اصلاح شود، چراکه به دلیل استقبال زیاد مردم تمام ظرفیت فروش خودروسازان در عرض چند دقیقه به اتمام می‌رسد.

جلوگیری از قیمت‌سازی در فضای مجازی التهاب بازار را کاست

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: روند کاهشی قیمت خودرو در بازار در روزهای آینده نیز ادامه دارد، چراکه از حجم تقاضا کاسته شده است از سوی دیگر جلوگیری از قیمت‌سازی در فضای مجازی و برخورد با دلالان باعث شده از التهاب بازار به شدت کاسته شود.نظرات

 • محسن محسن (22 خرداد 1398 ساعت 23:39)

  هر چی سرمون بیاد حقمونه ... سرنوشت هر ملتی رو خودشون تعیین میکنن
  لیاقت بی عرضه جماعت، پراید صد ملیونیه : ))

 • حسن مصاحبه حسن مصاحبه (22 خرداد 1398 ساعت 14:21)

  بخواهند یا نخواهند قیمتها خیلی پائین می آید. این واقعیت بازار ماشینهاي پراید و سمند است. خودروهایی که به جز خريداران طبقه سه، کسی سراغشان نمیرود.

  ایرانی ایرانی (22 خرداد 1398 ساعت 15:14)

  شما که می فرمائید "طبقه سومی ها" همین طبقه سومی ها چوب سود بیشتر طبقه اولی ها رو می خورن و دارن زیر فشار این طمع له میشن وگرنه سفره افراد مرفه به همان اندازه است

 • محمد محمد (22 خرداد 1398 ساعت 14:08)

  هیچ کاهش قیمتی ما مشاهده نکردیم.

 • مصطفی مصطفی (22 خرداد 1398 ساعت 12:20)

  اینا کارشون همینه
  به مرگ گرفتن به تب راضی بشیم
  حروم خور ها قیمت 206 رو از 34 رسوندن به 100تمن ها رسون به 80 تمن ملت شکر خورده هم خوشحالن که ارزون شده

 • ايراني ايراني (22 خرداد 1398 ساعت 12:08)

  قيمت ساينا كه حدود يك هفته هست كه بالاتر رفته

 • امیر امیر (22 خرداد 1398 ساعت 11:52)

  یجوری میگه ریزش که انگار کلا قیمتش به قیمت سابق برگشته عجب؟؟؟؟

 • فرهاد فرهاد (22 خرداد 1398 ساعت 11:26)

  ما که از موج اولش هم هیچ کاهش قیمتی ندیدیم چه برسه به موج دوم. کاهش قیمت سانتافه هیچ اهمیتی برای طبقه ی متوسط و پایین تر جامعه نداره که اکثریت نزدیک به 100 جامعه را تشکیل می دن