1. خانه
  2. اخبار خودرو
  3. خودروسازان خارجی
  4. ب ام و X8 در راه است؟

ب ام و X8 در راه است؟

16 آبان 1398
  • 0

این روزها از نظر ب‌ام‌و “بزرگ‌تر یعنی بهتر”! جلوپنجره‌ی بزرگ نسل‌های جدید M3 و M4 فعلاً تائید شده و برای افرادی که با بدنه‌ی بزرگ X7 راضی نمی‌شوند X8 در راه خواهد بود. البته این خبر نیز مثل اخبار پیشین در حد گمانه‌زنی بوده و ب‌ام‌و حتی تائید نکرده که تصمیم قطعی برای تولید چنین خودرویی گرفته شده باشد؛ اما BMW بلاگ به نقل از منابع ناشناس اعلام کرده این خودرو تولید خواهد شد و حتی تاریخ رونمایی آن نیز اعلام شده است.

 bmw-x8-rendering.jpg

در این خبر آمده X8 چراغ سبز تولید را دریافت نموده و به نظر می‌رسد اواخر سال آینده یا اوایل سال 2021 پدیدار خواهد شد. البته این کار آسانی نخواهید بود زیرا این چارچوب زمانی احتمالاً به نسخه کانسپت X8 اشاره دارد. ب‌ام‌و دوست دارد مدل‌های تولیدی را طولانی‌تر از همیشه معرفی کند و فرایند توسعه محصولات خود را چندین ماه و حتی چندین سال ادامه دهد. برای مثال نسل جدید سری 3 بیش از یک سال پیش معرفی شده و ما هنوز منتظر رونمایی نسل جدید M3 هستیم.

bmw-x8-renderings-2.jpg

ظاهراً X8 که در کارخانه با کد G09 شناخته می‌شود نسخه‌ی کوپه‌ی چهار درب فست بک از X7 خواهد بود. البته این خودرو ضرورتاً بزرگ‌تر از X7 نبوده اما از همان معماری و احتمالاً قیمتی بالاتر برخوردار خواهد بود. شایعات می‌گویند X8 M هم در آینده و احتمالاً با استفاده از پیشرانه 8 سیلندر 4.4 لیتری توئین توربوی X6 M روانه میدان خواهد شد. یک گزینه‌ی گیراتر می‌تواند پیشرانه‌ی 12 سیلندر باشد هرچند تمامی این موارد فعلاً در حد گمانه‌زنی می‌باشد.

2019-bmw-x8-new-design-high-resolution-images-autoweik-overview-and-price.jpg

با توجه به استقبال زیادی که از کراس اوورها و شاسی بلندها در سراسر جهان شده، دلیلی وجود ندارد که فکر کنیم ب‌ام‌و اقدام به تولید X8 نخواهد کرد. پس منتظر خبرهای داغ دراین‌باره باشید!

منبع پدال


نظرات